Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2009 18:16

Slávista Jaroslav Černý musí na operaci, chybět bude půl roku

Témata:

Špatná zpráva přilétla z Edenu. Jaroslav Černý musí kvůli plastice kolenních vazů na půl roku na fotbal zapomenout.

Šikovný záložník Jaroslav Černý musel odstoupit ve 36. minutě ligového duelu se Slováckem kvůli poraněnému kolenu. První prognózy hovořily o tom, že vše vyřeší klid a následné rehabilitace. Při ní se ale zjistilo, že pauza fotbalisty, který na podzim nastoupil ve slávistickém dresu několikrát s kapitánskou páskou na paži, bude o hodně delší.


"Vždycky jsme s tebou," vzkazují fanoušci


Černý totiž musí na plastiku poraněného kolene, kterou mu již ve středu provedou lékaři ve Vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Poté jej čeká dlouhá pooperační rekonvalescence, další rehabilitace a následně individuální příprava. K mužstvu by se měl záložník připojit nejdříve za půl roku. Černý tak jistě přijde o zbytek podzimní sezony včetně startů v Evropské lize.


"Vždycky jsme s tebou! Co nejdřív se nám uzdrav, budeš nám chybět," zkazují slávističtí fanoušci svému oblíbenému hráči na stránkách klubu.


Stejné zranění vyřadilo už několik slávistů


Tam se také v diskuzi podívují nad tím, že stejné zranění v nedávné minulosti vyřadilo i několik Černého spoluhráčů. Stejnou smůlu totiž měli italský útočník Litteri, který si kvůli plastice kolenních vazů v Edenu příliš nekopl, dále pak magnet na zranění Vladimír Šmicer, slovenský záložník Dušan Švento, který v létě odešel do Salcburku, nová posila Josef Kaufman i talentovaní mladíci Janda s Milanem Černým. "Co k tomu říct? Tohle už snad nemůže být náhoda," posteskl si jeden z fandů "sešívaných".


Slavii se letos zranění opravdu nevyhýbají a ztráta klíčového muže zálohy, který stihl na podzim naskočit do sedmi ligových duelů, je navíc opravdu bolestivá. Je možné, že zpráva o Černého stavu ještě přinutí vedení Slavie i kouče Karla Jarolíma uvažovat o shánění náhrady. V Edenu si ale s případným posílením musejí pospíšit, přestupní termín v České republice totiž končí zítra.

dfk TN.cz