Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2011 16:23

Slavia testuje "problémového" útočníka Pospěcha

Zbyněk Pospěch
Zdroj: Mediafax
Zbyněk Pospěch na sebe upozornil sporem s agentem Ondřejem Chovancem.
Témata:

S fotbalovou Slavií se na kondičním soustředění v Peci pod Sněžkou připravuje brněnský útočník Zbyněk Pospěch. O jeho případném působení v celku z Edenu se rozhodne v nejbližší budoucnosti.

Pospěch naposledy nastoupil k ligovému utkání v dubnu 2009 a pak hostoval v druholigové Opavě. Předloni v listopadu mu disciplinární komise svazu zastavila činnost kvůli nezaplacení smluvní pokuty 100.000 eur jeho bývalému agentovi Ondřeji Chovancovi. Ten tvrdil, že Pospěch bez jeho vědomí přestoupil z norského Odd Grenlandu do Artmedie Bratislava.
    

Loni v říjnu však odvolací a revizní komise fotbalistův trest přerušila a celou kauzu by měla v nejbližší době rozřešit arbitráž. Pospěch, jenž je stále zaregistrován jako hráč Brna, by tak mohl v jarní části oblékat dres Slavie.
    

"Máme od Brna povolení, že se s námi může připravovat. Zatím je u nás na testech a co bude dál, se uvidí," řekl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.
    

Pospěch věří, že arbitráž mu již zákaz startů neobnoví. Podle hráčova zástupce Jiřího Kubíčka řády FIFA výslovně praví, že spor mezi hráčem a jeho agentem nemůže vést k zastavení činnosti. "Myslím, že rok je dostačující na to, aby si uvědomili, že ten zákaz byl zbytečný a neprávem podaný. Věřím, že svaz uznal, že můžu hrát a že se to už neobnoví," uvedl Pospěch.
 

Bude Pospěchovi dělat Brno problémy?
 

Jeho možný příchod do Slavie ale komplikuje fakt, že je ve sporu s Brnem, které mu loni na jaře kvůli trestu vypovědělo smlouvu a odmítá i jeho požadavky na vyplacení ušlé mzdy. Poslední více než půlrok se Pospěch připravoval sám a uvítal, že mohl trénovat aspoň v divizních Kravařích.
    

Fotbalově se cítí dobře, ale horší je to s fyzickou kondicí. "Doufám, že se do toho brzo dostanu. Uvidíme příští týden, až se vrátíme do Prahy a začnou přípravná utkání," podotkl. Váží si toho, že mu trenér Michal Petrouš dal šanci. "Chtěl bych mu poděkovat, protože dobře ví, jaká je moje situace, že jsem měl půlroční výpadek. Věřím, že se nějakým způsobem prosadím," uvedl Pospěch.
    

Je si však dobře vědom toho, že ani pak nemusí jeho příchod do Edenu vyjít. "Je pravda, že ještě není nic jisté. Zaprvé musím přesvědčit trenéra a i když se mi to povede, vůbec nevím, jak bude reagovat Brno. Ale doufám, že to, co mi udělali, jednou stačilo a už se to nebude opakovat. Pokud mě nechtěli, tak jim snad nebude vadit, že budu hrát jinde," prohlásil Pospěch.
    

Byl by rád, kdyby se složitá situace vyjasnila do nejdřív. "Nejraději bych, aby to bylo zítra," poznamenal. "Snad se to do té doby, než začne liga, vyřeší. Nebude to jednoduché, jako to bývá u normálních přestupů a hostování, ale snad mi Brno nebude bránit, pokud se se Slavií domluvím. Bude záviset na panu Kubíčkovi, jak to vyřeší," dodal.
   

Pospěch by mohl vyřešit problém Slavie s útočníky, kteří jí na podzim scházeli. Právě důrazný typ do ofenzivy čtrnáctému týmu prvoligové tabulky na podzim výrazně chyběl.
    

Osmadvacetiletý hráč zahájil vrcholovou kariéru v Opavě, pak působil ve Slovácku a v Liberci, odkud odešel do Norska. V lize odehrál 101 zápasů, ve kterých nastřílel 19 branek.

tn.cz / ČTK