Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 9. 2011

Slavia pokračuje v posilování. Do Edenu přišel ostravský Frejlach

Tomáš Frejlach
Zdroj: Mediafax
Tomáš Frejlach. Archivní foto
Témata:

Fotbalisté Slavie Praha získali v pondělí novou posilu do svých řad - tříletou smlouvu s klubem podepsal pětadvacetiletý ofenzivní záložník Tomáš Frejlach, který přichází na přestup z Baníku Ostrava.

"Tomáš byl jedním z vytipovaných hráčů na pozici, která byla uvolněna Karolem Kiselem. Věříme, že je to správné řešení, které se pozitivně projeví už na utkání v Jablonci," uvedl k přestupu generální ředitel Slavie Miroslav Platil.
 
Pětadvacetiletý Tomáš Frejlach začínal s fotbalem v Kutné Hoře, pak působil v Čáslavi, Kolíně, Příbrami, Liberci a od roku 2010 v Baníku Ostrava. Na svém kontě má 105 zápasů v Gambrinus lize, ve kterých vstřelil 11 gólů. Frejlach se už v pondělí zapojil do tréninku slávistického A-týmu.
 
Baník si prý nemohl dovolit udržet hráče, který vypadl ze základní sestavy, a v ostravském klubu měl nadstandardní smlouvu.
 
"Tomáš k nám přišel za trenéra Koubka a měl být oporou týmu, což se úplně nestalo. Jeho pozici zhoršil jak jeho zdravotní stav, tak především výměna trenéra. Kouč Baníku Pavel Malura Frejlacha při své koncepci organizace hry momentálně nevidí v základní sestavě týmu a bylo by luxusem, kdyby hráč s jeho smlouvou a zkušenostmi vysedával na lavičce náhradníků," řekl na webových stránkách klubu generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička.

Mediafax