Aktualizováno 20.10. 2012 20:36
ČTVRTÝ ZÁPAS BEZ VÍTĚZSTVÍ

Šlágr jako hrom. Plzeň proti Jablonci neudržela vedení. Zase má jen bod

Michal Ďuriš

Fotbalová Gambrinus liga zažila souboj o první místo. Narazili na sebe dva favorité na titul – Plzeň a Jablonec. Plzeň sice po gólu Mariána Čišovského vedla, ale Vít Beneš zařídil gólem v závěru Jablonci remízu 1:1. Díky tomu se Severočeši udrželi v čele ligy. Plzeň šla na druhé místo před Spartu, ale jen o skóre.

Když hrála Bílkova reprezentace s Bulharskem 0:0, byla to bezmezná nuda, ze které bolely oči. To Plzeň a Jablonec ukázaly, jak se hraje fotbal. Skoro hodinu sice gól nepadl, ale diváci se královsky bavili nad atraktivním hrou.

Oba týmy měly mnoho šancí. Za Plzeň mohl skórovat nejprve Ďuriš a poté Bakoš, který nedokázal ani nadvakrát překonat výborného gólmana Špita. Obrovskou šanci měl v úvodním dějství také Jablonec. Po průniku Čížka dorážel do prázdné branky Zoubele, jemuž se ale pod nohy obětavě vrhl Limberský.

Krásný útočný fotbal se dočkal zasloužené odměny. V 58. minutě Horváth báječně zakroutil svůj centr před branku Jablonce. Do jeho přihrávky strčil nohu Marián Čišovský a bylo to 1:0. I dál se hrál ofenzivní fotbal s řadou šancí.

Plzeň chtěla dát pojišťovací gól. Hodně blízko byl Hora, který hlavou orazítkoval břevno. Pak se Plzeň přece jenom trochu zatáhla a Jablonec trestal. V 85. minutě vyrovnal Beneš, který po velkém závaru před brankou Viktorie usměrnil do sítě centr Kovaříka.

Jablonec se dočkal zaslouženého bodu a dál zůstává na prvním místě tabulky.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 58. Čišovský - 86. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Marek. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 10.280.
Sestavy:
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka (55. Ševinský), Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Bakoš (86. Adamov), Hora (70. Kolář) - Ďuriš. Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Zoubele (64. Kopic), Čížek (69. Vaněk), Piták (90. Jablonský), Loučka, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.