Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2011 08:54

SIEGL jako ASISTENT STRAKY VE SLAVII? Čekám na Frantovo zavolání, říká ikona Sparty

Horst Siegl
Zdroj: Mediafax
Horst Siegl. Archivní foto
Témata:

Bývalý kanonýr Sparty Praha Horst Siegl chápe rozhodnutí Františka Straky převzít od zimy fotbalový tým Slavie. Pokud k tomu skutečně dojde, najde si prý Straka brzy cestu i k "sešívaným" fanouškům.

 Slávisté se v aktuální sezoně Gambrinus ligy zatím trápí a vedení jasně deklarovalo, že nejpozději v létě u mužstva skončí trenér Michal Petrouš. Zřejmě k tomu ale dojde mnohem dřív. Pražský klub je totiž údajně dohodnut s legendou Sparty Františkem Strakou, že tápající tým od zimy převezme.
 

"Slavia udělala asi to nejhorší, co mohla, když vyhodila asistenty a nechala tam Michala Petrouše trápit s tím, že hledá jeho nástupce. Je otázka, jestli jím bude právě Franta Straka, každopádně on je motivátor. Jak to vezme sparťanská veřejnost, fakt nevím, ale u trenérů je to malinko jiné než u hráčů, tyhle věci se jim dají odpustit," řekl Mediafaxu Horst Siegl, který na Letné působil několik let jako hráč i jako asistent.
 
Choutky Straky na přechod k úhlavnímu rivalovi ho nepřekvapují, naopak jim zcela rozumí. "Víme, že Slavia už v horší situaci být asi nemůže. Pro Frantu to bude výzva, aby ji dostal zase nahoru. Teď trénoval celky, které nebyly úplně top a on se chce vrátit k velkému týmu, tím Slavia v uvozovkách je. Pokud to tedy opravdu vezme, to musí říct on sám. Ale myslím, že takovou nabídku vyslyší. Bude to sice trochu pikantní, protože jeho vztah ke Spartě je veliký, ale u trenérů je to prostě trochu jiné," zopakoval Siegl.
 
Ještě mi nevolal, ale čekám na echo, přiznává Siegl
 
Nepochybuje o tom, že by excentrického kouče brzy přijali i příznivci vršovického klubu. "Je jasné, že fanoušci Slavie by si přáli někoho jiného, ale já mám dojem, že tím svým elánem si je Franta brzy získá na svou stranu. Společně pak potáhnou klub směrem vzhůru," poznamenal čtyřnásobný král střelců české ligy.
 
Momentálně se už fotbalem jen baví v dresu divizních Blšan a čeká na trenérské angažmá. Kdyby se mu ozval Straka, aby šel s ním do Slavie, předem by ho neodmítl. "Ještě mi nevolal, tak čekám na echo. Doufám, že mi dá brzy vědět!" rozesmál se Siegl a pak dodal vážněji. "Určitě by to bylo trochu složité, ale fotbal je profese a člověk se musí nad nabídkami zamyslet. Ze Slavie jsem nikdy žádnou nedostal, ovšem kdyby teď přišla, těžko říct. Třeba bych se zachoval stejně jako Franta."

 

Mediafax