Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2011 16:39

Šel jsem s platem DOLŮ, přiznal čerstvý sparťan Zápotočný

Tomáš Zápotočným
Zdroj: Mediafax
Témata:

Fotbalová Sparta získala první zimní posilu, když se jí podařilo dotáhnout příchod třicetiletého obránce Tomáše Zápotočného z Besiktase Istanbul.

Bývalý hráč Liberce podepsal na Letné kontrakt na tři a půl roku a podle svých slov musel při příchodu na Letnou slevit ze svých platových podmínek.
 

Letenskému celku ještě zbývá doladit administrativní záležitosti s tureckým mužstvem, příchod Zápotočného je však hotovou věcí. "Rozmýšlel jsem se dlouho, nabídek bylo několik a nebylo to jednoduché rozhodování. O Spartě jsem věděl už od léta, byly tu určité signály, ale tehdy jsem se vracel do Besiktase a nevěděl jsem, jaké to bude pod trenérem Schusterem," přiznal Zápotočný na středeční tiskové konferenci.

Třicetiletý fotbalista platil během svého působení v Liberci za univerzála schopného zaskočit na všech postech v sestavě. V Turecku se však usadil v obraně. "Očekávám, že mě trenér přivedl na post stopera, ale i kdyby mě chtěl dát do zálohy nebo do útoku, nemám s tím problém. Ovšem pozice středního obránce je mi nejbližší," přiznal Zápotočný, který přesun do Sparty konzultoval i s bývalým spoluhráčem Tomášem Sivokem.
 

ČTĚTE TAKÉ:
SPARTA získala Zápotočného, do Janova ale odchází KUCKA
 

KUCKA opouští Letnou! Sparta se domluvila s Janovem
 

Nová letenská akvizice však na jaře Spartě pomůže jen v Gambrinus lize. O dvojutkání Evropské ligy s Liverpoolem Zápotočný přijde, jelikož na podzim hrál stejnou soutěž v barvách Besiktase a podle regulí UEFA nemůže být dopsán na soupisku. "Zamrzí to, zahrát si proti Liverpoolu a hlavně na Anfield Road je něco neuvěřitelného. Já jsem však odehrál podobné zápasy za Besiktas. Takový je prostě fotbalový život, v Bursasporu jsem třeba přišel o Ligu mistrů. Spartě budu alespoň fandit,“ uvedl.

Tomáš Zápotočný
Zdroj: Mediafax

Těší se na spolupráci s kapitánem Řepkou
 

V novém působišti se Zápotočný těší na spolupráci s kapitánem Sparty Tomášem Řepkou a věří, že konkurence mužstvu prospěje. "Na spolupráci s Tomášem Řepkou a Erichem Brabcem se nesmírně těším, jsou to oba velmi dobří hráči a mám k ním respekt,“ řekl třicetiletý stoper.
 

Zápotočný přiznal, že kvůli rodině zatoužil po návratu do vlasti a také uvedl, že ve Spartě musel slevit ze svých finančních požadavků. "Šel jsem s platem o něco dolů, nyní pro mě však nejsou finance tak důležité. Chtěl jsem být hlavně s rodinou, dcera začala chodit do školy a tak jsem byl v Turecku od září úplně sám. Během toho půlroku jsem se bez rodiny necítil úplně dobře,“ prohlásil.
 

Na zahraniční angažmá však bude vzpomínat jen v tom nejlepším. "V Turecku jsem zažil nádherné období. Během dvou a půl roku jsem získal tituly v Besiktasi a Bursasporu. Je to tam skutečně skvělé. Naučil jsem se dva jazyky, bylo něco neuvěřitelného trénovat s hráči jako Guti nebo Quaresma a poznat trenéra Schustera. Na své vystoupení v Turecku nikdy nezapomenu,“ zavzpomínal Zápotočný.
 

Udělá vše, aby se dostal do reprezentace
 

Třicetiletý obránce stále pošilhává po návratu do národního týmu. „Když budu hrát stabilně, bude cesta do reprezentace otevřená. Ale i v Bursasporu jsem nastupoval pravidelně a hrál kvalitní soutěž, ovšem nevím, jestli mě někdo z realizačního týmu pozoroval. Bude se to odvíjet od výkonů na hřišti a toho, jak se bude dařit celé Spartě,“ uzavřela nová posila Sparty.

Mediafax