Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2011 11:37

ROZHODNUTO: Baník se stěhuje z Bazalů na vítkovický stadion

Fotbalisté Baníku Ostrava nebudou v budoucnosti slavit góly na Bazalech, ale na vítkovickém stadionu.
Zdroj: Mediafax
Fotbalisté Baníku Ostrava nebudou v budoucnosti slavit góly na Bazalech, ale na vítkovickém stadionu.
Témata:

Vedení města rozhodlo, nový a příliš nákladný stadion pro Baník Ostrava se stavět nebude. Do roku a půl město zrekonstruuje vítkovický Městský stadion pro fotbal a atletiku a Baník se tam přestěhuje po příští sezoně.

Tiskovou konferenci na ostravské radnici na jejím začátku na chvíli narušili baníkovští fanoušci, kteří se asi v počtu patnácti nahrnuli do místnosti, další desítky zůstaly před dveřmi a před radnicí.
 

"Chceme tady být, protože se nás to týká,“ odpověděl jeden z nich na výtku tiskové mluvčí, že tisková konference není veřejná. Poté je organizační pracovník poprosil o opuštění místnosti a zmínění fans s určitou nevolí, ale bez výtržností opustili místnost.
 

"Před loňskými volbami jsme už nečinili žádná zásadní rozhodnutí,“ vysvětlil ostravský primátor Petr Kajnar proluku v definitivním rozhodnutí městského zastupitelstva.
 
"Rekonstrukce stadionu Vítkovic bude řádově jen několik set milionů Kč, asi kolem 300 milionů Kč. Zároveň stadion potřebuje dokončit, aby mohl plnit funkci atletického stadionu pro Zlatou tretru. Z pohledu města je to nejrozumnější rozhodnutí. Během roku a půl by mohl být stadion připraven pro Baník i atletiku,“ přidal Kajnar.
 
Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích by měl už brzy podstoupit náročnou rekonstrukci a modernizaci. V srpnu letošního roku by měla začít demolice kompletního oválu betonových ochozů s místy k stání a úprava okolního prostranství, která záleží na dohodě s jejím majitelem.
 
Nově rekonstruované hlediště, včetně hlavní tribuny, bude mít kapacitu 13 tisíc diváků. Během rekonstrukce, která by měla finišovat na přelomu let 2013 a 2014, se bude na stadionu konat atletika i fotbalové zápasy.
 
Baníkovské vedení je s definitivním řešením relativně spokojeno. "Jsme rádi, že budeme mít kde hrát a budeme splňovat podmínky ČMFS. Přesto ve výhledu doufáme, že dojde k realizaci čistě fotbalového stadionu, který by Ostrava a Baník měl mít,“ přeje si Jakub Kahoun, předseda představenstva FC Baník Ostrava, a.s.
 
Město variantu výstavby nového stadionu definitivně nezavrhlo. "Tato možnost dál pokračuje. Ve hře je stále výstavba v realitě Ostrava-Svinov. Budeme jednat s některými soukromými investory, aby město nemuselo táhnout celou výstavbu ze svého rozpočtu. Jedná se totiž o zhruba 1,5 miliardy Kč,“ uvedl náměstek primátora Martin Štěpánek. "Budeme potřebovat čas, je to spíš dlouhodobý výhled,“ upozornil. Štěpánek.

 

tn.cz / Mediafax