Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2012 16:26

Teplický kouč Rada míří do Edenu. S vedením Slavie už si prý plácnul

Témata:

Fotbalovou Slavii zřejmě převezme po skončení sezony současný kouč FK Teplice Petr Rada.

 

Rada podle mediálních spekulací už se Slavií dokonce podepsal se smlouvu. Samotný trenér to ale popírá. "Nic jsem nikde nepodepsal, ale žádným jednáním se nebráním," konstatoval Rada, jemuž v  FK Teplice v červnu končí smlouva a novou zatím nepodepsal.
 
Podobné stanovisko zaujala i Slavia. "Nemám žádnou informaci o tom, že by situace ohledně hlavního trenéra byla vyřešena. Pokud vím, tak představenstvo klubu jedná s několika kandidáty a jméno nového trenéra oznámíme po skončení tohoto ligového ročníku," sdělila tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.
 
Rada byl zkušeným ligovým fotbalistou, který po sezonách 1979 až 1988, strávených v Dukle Praha, působil v německých klubech Fortuna Düsseldorf a Rot-Weiss Essen, krátce se vrátil do Dukly Praha, poté odešel do kanadského klubu Toronto Blizzard, po roce se objevil v německém týmu SSV Jahn Regensburg, další rok hájil barvy FK Chmel Blšany a v letech 1993 až 1995 byl hrajícím asistentem ve Fortuně Düsseldorf.
 
Hráčskou kariéru skončil v roce 1996 v Bohemians.
Jako trenér vedl postupně od roku 2000 FK Teplice, FC Viktorii Plzeň, FK Jablonec 97, znovu FK Teplice, FC Slovan Liberec a opět se vrátil do Teplic. V letech 2008 až 2009 byl trenérem reprezentace České republiky A.
 
V reprezentačním dresu Petr Rada odehrál 11 utkání a byl autorem dvou branek. Obě vstřelil 16. listopadu 1983 do sítě Itálie v utkání kvalifikace ME v Praze na Strahově.

 

Mediafax