Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2012 15:27
golda chce řešení

Půjdou Křetínský i Pelta před disciplinárku? Znevažují jméno fotbalu

Jiří Golda, předseda disciplinární komise FA ČR
Zdroj: Mediafax
Jiří Golda, předseda disciplinární komise FA ČR
Témata:

Šéf fotbalové disciplinárky Jiří Golda ukázal, že nemá respekt před velkými jmény. Podle něj by mohli stanout před komisí i samotný šéf svazu Miroslav Pelta nebo majitel Sparty Daniel Křetínský. Kvůli znevážení jména fotbalu.

Pelta s Křetínským totiž rozpoutali díky údajným informacím v černé tašce hysterickou situaci. Předseda Pelta spěchal na policii, neboť jej vyděsila do závažnost obsahu sdělení šéfa Sparty.
 

Jenže po více než měsíci se neděje nic a korunu všemu nechtěně nasadil šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, který sdělil, že v tašce nebylo nic.


Už v průběhu vyšetřování se nechal Jiří Golda, šéf disciplinární komise, slyšet, že podněty mohl dostat i jeho úřad. Po týdnech čekání ale už i jemu došla trpělivost. A promluvil zostra:


„Není možné, aby ten humbuk, aby se takováto kauza rozjela bez důkazů a nakonec z toho nebylo nic. To poškozuje jméno fotbalu. Jak v očích veřejnosti, tak v očích medií a sponzorů,“ říká šéf disciplinárky, který už má za sebou vyřešení korupčního případu Olomouce.


Právě poškozování jména fotbalu může být jedním z bodů, na který paradoxně mohou doplatit i Pelta s Křetínským, tedy muži, kteří aféru rozpoutali.


„Pokud člen FA ČR udělá něco, co je porušením fotbalových norem, neboli disciplinárních řádů, tak by měl dostat nějaký trest,“ říká Golda.


Sám by pak také už rád nahlédl do údajných důkazů či informací. „Byl jsem pro to, aby policie měla klid na práci, má jiné možnosti. Ale už má ty informace od poloviny září a zítra začíná listopad a myslím, že se blíží čas, kdy se případ měl dostat i na stůl disciplinární komise,“ myslí si její předseda.


Otázkou ale je, zda mu Pelta s Křetínským budou chtít něco předat.

ft TN.cz