Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2011

Psotku by mohl v Olomouci nahradit Uličný

Petr Uličný
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Podle internetové verze deníku Sport Hanáky za záchranou v jarní polovině sezony povede zkušený trenérský matador Petr Uličný.

Trenérem fotbalistů prvoligové Sigmy Olomouc se podle středeční informace serveru deníku Sport stane po odvolaném Zdeňku Psotkovi jedenašedesátiletý odborník Petr Uličný. O jeho jmenování do funkce jedná v těchto chvílích vedení klubu. "Petr Uličný je jen jedno ze čtyř pěti jmen, které máme v hledáčku. Určitě to není tak, že by bylo rozhodnuto a už vůbec ne, že by měl být tím nejpravděpodobnějším mužem pro naši lavičku,“ řekl agentuře Mediafax Robert Runták, místopředseda představenstva SK Sigma Olomouc, a.s.

 

Psotka skončil na lavičce hanáckého celku po porážce 0:2 v 15. kole Gambrinus ligy s Hradcem Králové. V posledním zápase podzimu proti Baníku Ostrava (0:0) vedl tým Augustin Chromý, který by se nyní měl stát Uličného asistentem.

 

Pokud už by Uličný měl být olomouckým trenérem, bylo by to řešení jen krátkodobé. "Maximálně na jarní část sezony. Budeme hrát o záchranu a možná by nám mohl pomoct,“ uznal Runták. "Ale zase na druhou stranu už má nějaký věk, půl roku netrénoval. Jestli by v sobě našel psychickou sílu na tak těžké jaro, těžko říct,“ ptá se.

 

Ve středu se ve čtyři hodiny odpoledne sejde představenstvo klubu a bude řešit dvě důležité otázky. "Jako první je na řadě především post sportovního ředitele klubu. Už dříve jsme řekli, že jsme oslovili Jana Gottvalda a pokud nabídku přijme, měl by to být právě on, kdo bude mít v otázce nového trenéra co říct,“ poukazuje Runták.

 

Uličný už v Sigmě v minulosti jako kouč působil, a to v letech 2003 - 2006, předtím prošel například angažmá v Ostravě, Plzni, Brně, Opavě nebo Viktorii Žižkov. Na kontě má i zahraniční štaci v Ružomberku, kde působil v roce 2007. Do letošního června pak vedl v MSFL fotbalisty HFK Olomouc.

tn.cz / Mediafax