Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2012 13:12
VYHAZOV

Příbram odvolala trenéra Vavrušku. Vystřídá ho nejspíš Marko

David Vavruška
Zdroj: Mediafax
David Vavruška
Témata:

Fotbalovou Příbram už nepovede trenér David Vavruška, jehož vedení odvolalo kvůli mizerným výsledkům. Vavruška odchází poté, co Příbram nedokázala ve 12 utkáních po sobě vyhrát.

V ligové tabulce se Příbram krčí se třemi body na posledním místě. Její hráči si už nemohou pamatovat, kdy zvítězili naposledy. Stalo se tak ještě v uplynulé sezoně na začátku dubna, když Příbram porazila doma Jablonec.
 

Poslední kapkou byla ostudná prohra Příbrami v Poháru České pošty. Nad její síly byl třetiligový Dvůr Králové.
 

"Odchod Davida mě velmi mrzí, protože mám k němu velký vztah, ale nevyhráli jsme dvanáct utkání, vypadli jsme z poháru a to už bylo trochu moc. Mužstvo potřebuje impuls a dostane ho v podobě nového kouče," okomentoval odchod Vavrušky pro oficiální stránky Příbrami klubový prezident Jaroslav Starka.
 

Nežhavějším kandidátem na uvolněné místo je podle serveru iDnes.cz Karol Marko, který by se vrátil na místo činu. V Příbrami totiž působil v soutěžním ročníku 2009/10.
 

Vavruška měl v Příbrami výborný začátek. Společně s Františkem Kopačem pomohl v sezoně 2010/11 k záchraně v nejvyšší soutěži.
 

Už jako hlavní kouč zažil s týmem výborný start v minulém ligovém ročníku, navíc se prezentoval velmi atraktivním pojetím hry. Pak ale přišlo nepovedené jaro a v nové sezoně zlepšení nepřišlo.
 

Vavruška je druhým odvolaným koučem nové sezony. Tím prvním byl trenér Slovácka Miroslav Soukup, jehož nahradil Svatopluk Habanec.

 

 

 

TN.cz