Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 7. 2010

POTVRZENO. Dočkal bude hostovat v Konyasporu

Témata:

Liberecký fotbalista Bořek Dočkal se stal nejméně na rok hráčem tureckého Konyasporu.

V klubu podepsal roční hostování, smlouva mezi kluby však obsahuje také opci o přestupu. Pak by rychlonohý záložník získal další tříletý kontrakt. ČTK dohodu oznámil hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest Group.
 

Keričův odchod na spadnutí
 

O Dočkalově odchodu do Turecka jednaly kluby v průběhu týdne. V pátek jednadvacetiletý záložník vyrazil do Turecka, aby si prohlédnul podmínky, v nichž se klub připravuje. "Byl spokojen a říká, že vše je na vysoké profesionální úrovni. Absolvoval zdravotní prohlídku a pozdě večer s klubem podepsal smlouvu," popisoval manažer sobotní Dočkalův program.
 

Fotbalista se okamžitě zapojil do přípravy mužstva, které je na soustředění poblíž Ankary a v druhé polovině července vyrazí na herní kemp do Rakouska.
 

Dočkal bude zatím hostovat, uplatnění opce na jeho setrvání by znamenalo automatické prodloužení kontraktu o tři roky. Přestupové sumy nebyly zveřejněny, ale podle tureckých zdrojů za první rok obdrží Liberec sedm milionů korun, dalších 25 miliónů by pod Ještěd doputovalo v případě definitivního přestupu.
 

Slávistický odchovanec přišel do Slovanu Liberec před dvěma lety, na svém kontě má 90 prvoligových startů a čtrnáct branek. Ještě dnes možná ve stejném klubu získá kontrakt jeho dosavadní spoluhráč Andrej Kerič, o jehož přestupu se také jedná.

ČTK