Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 7. 2011

Platil zůstává ve vedení Slavie. Zvoleni byli i Řebíček a Vojta

Generalní ředitel SK Slavie Praha Miroslav Platil
Zdroj: Mediafax
Témata:

Miroslav Platil zůstává i nadále ve vedení fotbalového klubu SK Slavia Praha, dalšími členy představenstva klubu se stali Josef Vojta, šéf skupiny Natland a Adam Řebíček, bratr exministra dopravy Aleše Řebíčka.

Valná hromada Slavie, na kterou byli pozváni všichni držitelé akcií fotbalového klubu, se uskutečnila v Praze na Černém Mostě a zhruba po dvouhodinovém jednání bylo zvoleno nové představenstvo klubu. Ve vedení "sešívaných" zůstane i nadále dosavadní generální ředitel klubu Miroslav Platil, novými členy představenstva jsou Josef Vojta a Adam Řebíček.
 

Vojta je investičním ředitelem společnosti Natland, která před několika týdny zachránila vršovický klub na prvoligové scéně. Adam Řebíček je bratrem exministra dopravy Aleše Řebíčka, minoritního akcionáře Slavie a má za sebou kontroverzní minulost. Někdejší teplický policista byl minulý rok obviněn kvůli podezření z braní úplatků v kauze majitele teplického autobazaru Michala Bartese, kvůli nedostatku důkazů ho však soudce zprostil obžaloby.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Zástupci finanční a investiční skupiny Natland, která je majoritním vlastníkem klubu, na valné hromadě shrnuli dosavadní výsledky směřující k pokračující restrukturalizaci Slavie vzhledem k nadcházející fotbalové sezoně. "Je zřejmé, že díky týmové spolupráci mezi hlavními akcionáři se nám za poměrně krátkou dobu podařilo uskutečnit mnoho důležitých dílčích kroků, které vedly k restrukturalizaci a stabilitě klubu," řekl Vojta.
 

"Doufáme, že zprůhlednění akcionářské struktury a ustanovení nových členů představenstva a dozorčí rady povede k větší akceschopnosti klubu v nové fotbalové sezoně," dodal investiční ředitel společnosti Natland.
 

"Jednání byla překvapivě krátká, protože u všech členů představenstva a dozorčí rady klubu panovala shoda. Nyní mohu všechny fanoušky klubu ujistit, že nám nic nebrání, abychom se mohli soustředit na návrat Slavie na špičku tabulky, kam patří," uvedl spolumajitel Slavie Aleš Řebíček. "Začíná úplně nová éra Slavie a já jsem moc rád, že se na ní mohu jako rodilý slávista podílet," doplnil Řebíček.
 

V pondělí byla sestavena také dozorčí rada klubu, ve které budou působit Lubor Svoboda, Pavel Pražák, Jakub Štilec, Kamil Kocurek, Roman Kyral a Petr Michal. Jedním z prvních kroků nového slávistického vedení bude potvrzení přestupů Ondřeje Čelůstky do tureckého Trabzonsporu a Milana Černého do konkurenčního Sivassporu.

tn.cz / Mediafax