Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2010 11:32

Patrik Berger ukončil hráčskou kariéru

Témata:

Poslední hrající člen vicemistrů Evropy z roku 1996 kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům pověsil kopačky na hřebík.

Fotbalista Sparty Praha Patrik Berger ukončil kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům kariéru a následoval tak svého bývalého parťáka z Liverpoolu Vladimíra Šmicera, který skončil ještě před koncem podzimní části letošního ročníku Gambrinus ligy. "Naposledy jsem koleno zkusil zatížit asi před pěti dny a v tu chvíli jsem definitivně zjistil, že už to nepůjde," řekl Berger klubovému webu.


Celý rozhovor s Patrikem Bergrem najdete ZDE.Bergrův konec před dnešním startem přípravy Sparty Praha na tiskové konferenci potvrdil trenér Jozef Chovanec. "Patrik Berger mi v úterý oznámil své rozhodnutí. Zranění jeho kolena je natolik závažné, že ani po další operaci, pečlivé rehabilitaci a individuální přípravě ve spolupráci s lékaři, fyzioterapeuty a trenéry není Patrik schopen se připravit tak, aby mohl pokračovat v kariéře," prohlásil Jozef Chovanec.


Jozef Chovanec o ukončení kariéry Patrika Bergra:"Nemělo smysl, abych dál pokračoval"

Vicemistr Evropy z roku 1996 se od počátku podzimní sezony potýkal se zraněním kolena, které jej trápilo takřka po celou hráčskou kariéru. Po operaci v zimní pauze, která byla již osmá, Berger usoudil, že jeho noha už zátěž profesionálního fotbalu nevydrží. "O lékařích už to nebylo. Záleželo hlavně na mně, bolelo to, nemělo smysl, abych dál pokračoval. Zkrátka se koleno po osmé operaci šprajclo a dalo najevo, že už nemůže," uvedl pro klubový web Berger.

 

 


Patrik Berger má za sebou dlouhou a bohatou fotbalovou kariéru. Profesionálně začínal ve Slavii Praha, ale jako mladíček byl k vrcholovému fotbalu vychován konkurenční Spartou.


Ze Slavie Berger přestoupil do Dortmundu, kam jej přivedl slavný kouč Ottmar Hitzfeld. V Dortmundu ale Bergrovi pšenka nekvetla, a tak i díky dobrým výkonům na Euro 1996, kde Češi prohráli až ve finále s Německem, přestoupil do Liverpoolu, kde zažil v letech 1996 - 2003 nejlepší roky své kariéry. Stal se základním stavebním kamenem slavného klubu a nastřílel 35 gólů. Vyhrál celkem šest trofejí. Například FA Cup, Ligový pohár a Pohár Uefa. Celkem nastoupil k 194 zápasům.Poté následovalo krátké působení v Portsmouthu, Aston Ville a hostování ve Stoke City, aby se nakonec po 13 letech v zahraničí v roce 2008 vrátil jako ztracený syn do Sparty, kde se stal kapitánem. Zranění mu ale nepovolila odehrát moc zápasů a tak Berger po dalších operacích jeho kolene ukončil dnes kariéru.


Jeho dělová levačka ale v srdcích fanoušků bude žít nadále.
 

hrc TN.cz