Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2014 11:04
galerie chyba kominukace

Podvod na fanoušky Slavie? Trenér Pastoor prozradil, co neměl!

Alex Pastoor
Zdroj: isifa.com
Témata:

To asi nemělo uniknout do světa. Vedení pražské Slavie oznámilo v pondělí velkolepou změnu, jejím trenérem bude Alex Pastoor! Jenže nizozemský kouč v rozhovoru pro domácí deník AD přiznal, že v Edenu dlouho nepobude.

Angažmá Alexe Pastoora v pražské Slavii je zajímavé téma i v Nizozemsku. Vždyť se jedná o muže, který vedl ligové týmy Excelsior Mouscron i NEC Nijmegen.


18

GALERIE: Fotbalová Slavie má nového trenéra

Zdroj: ČTK

Nové vedení fotbalové Slavie - 4

Hodnocení:


 

Sedmačtyřicetiletý kouč se také médiím pochlubil. "Slavia je v České republice velký klub, má spoustu fanoušků a krásné dresy," sdělil své první poznatky. "Udělal jsme si plán. Chtěl bych poznat kulturu země a také se podívat na hokej, to je Čechách velmi uznávaný sport. A také půjdu na mezistátní zápas Česko - Norsko," dodal.


PSALI JSME


V Praze se tedy rychle aklimatizuje, v úterý vedl první trénink. Jenže jeho angažmá možná tak dlouhé, jak se původně zdálo, nebude. I když sportovní manažer Karol Kisel naznačoval něco úplně jiného.


Délku kontraktu Slavia nezveřejnila, angažování Pastoora ale má přesně zapadat do nové koncepce Slavie. "Zapadá do profilu mladého trenéra, který chce hrát ofenzivní fotbal. Na českém trhu jsme takového trenéra nenašli. Samozřejmě jsou pozitivní i negativní reakce, když jste první a děláte nějaký vizionářský krok," řekl slovenský sportovní manažer Kisel.


ČTĚTE TAKÉ

 

Jenže příliš vizionářsky akce nevypadá. Pastoorova smlouva ve Slavii je pouze na čtyři měsíce. Takže se jedná spíš o záplatu, než nějaký výhled do budoucna. "Mám nějaké ambice se pak vrátit zpátky do práce v Nizozemsku," přiznal Pastoor.
 

To Slávisté neslyší rádi. Zvlášť když vyšlo najevo, že trenér Koubek byl odvolán trochu zákeřně. Sportovní manažer Karol Kisel přiznal, že o jeho konci bylo rozhodnuto ještě před zápasem s Duklou, prý pana Koubka "trochu zneužili".
 

Jasno už je také to, jak se Pastoor do Slavie dostal. Doporučil ho Jan Willem van Dop, bývalý předseda klubu FC Utrecht a současný poradce představenstva ve Slavii.

ram TN.cz