Publikováno 17. 4. 2010

Olomouc vyhrála v Brně, které nebodovalo počtvrté v řadě

Fotbalisté Olomouce zvítězili v sobotním utkání 25. kola Gambrinus ligy na trávníku Brna 2:1 díky dvěma trefám Jana Navrátila.

Domácí tým nebodoval počtvrté v řadě. Brno sice nastoupilo s uzdraveným stoperem Trousilem, jenže pevnost jeho defenzívy vydržela pouhých sedm minut. Po nahrávce Petra se v koncovce chladnokrevně prosadil Navrátil, který poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě Sigmy.

Na straně domácích zažíval premiéru třicetiletý gólman Doležal, který nahradil mezi tyčemi obvyklou brněnskou jedničku Bureše. Domácí celek mohl srovnat, když Křeček vyslal chytrým obloučkem do šance Rabušice, jeho střelu z úhlu ale vyrazil dobře vyběhnutý brankář Lovásik.

Ve 26. minutě měl štěstí, když osamocený Kalabiška hlavičkoval nepřesně a nedůrazně. Po půlhodině zaskočil Dostálek technickou střelou Lovásika, kterého zachránilo břevno. Následně zahrozili opět Hanáci. Po brejku a nahrávce Schulmeistera napálil nekrytý Ordoš horní tyčku, o chvíli později Navrátil přehodil Doležala, ale míč těsně minul bránu.

V závěru první půle si hosté málem dali vlastní gól. Kalabiškův centr tečoval Rossi za Lovásikova záda, jehož čisté konto uhájil na brankové čáře Machalický. Po změně stran se domácí ze všech sil snažili o vyrovnání. Na sudím Matějkovi si snažil vymodlit penaltu Polách hrající 250. ligový duel v kariéře, hlavní arbitr však ocenil jeho pád ve vápně žlutou kartou.

Brno se přesto pokutového kopu dočkalo. Po střetu Rabušice s faulujícím Machalickým srovnal Dostálek. Radost domácích ovšem zmrazil 15 vteřin po rozehrání opět Navrátil, který se dostal za obranu, nedal Doležalovi šanci a rozhodl o třech bodech pro hostující tým.

Gambrinus liga, 25. kolo:

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 66. Dostálek z pen. - 7. a 67. Navrátil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Koval. ŽK: Polách, Dostálek - Schulmeister. Diváci: 2407.
Sestavy:
1. FC Brno: Doležal - Borák (70. Šural), Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (75. Huška) - Rabušic (81. Okleštěk), Došek, Kalabiška. Trenér: Miroslav Beránek.
SK Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický - Rossi, Ordoš, Hořava - Schulmeister (83. Kaščák), Petr (83. Štěpán), Jan Navrátil (71. Bajer). Trenér: Zdeněk Psotka.