Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2010

Novinky Sparty: dresy z recyklovaných lahví a vyhřívaná tribuna

Témata:

Nová varianta žlutočerných dresů pro venkovní zápasy vyrobené z recyklovaných plastových lahví a vyhřívání tribuny infračervenými zářiči v zimním období. To jsou hlavní novinky a lákadla pro fanoušky fotbalové Sparty.

Ta v sobotu zahájí cestu za obhajobou mistrovského titulu úvodním ligovým duelem v Hradci Králové.
 

V něm by se sparťané měli představit v nových dresech vyvedených ve žluté barvě s černou na ramenech. Pražané budou nastupovat na hřišti v totožné výbavě jako třeba hvězdy Arsenalu či Manchesteru United.
 

I letenský soubor firma Nike vybavila speciální řadou dresů. Vznikly "ekologickou" cestou z recyklovaných PET lahví, na jeden dres je jich potřeba osm. Navíc jsou lehčí než v minulosti. Moderní technologie má zase zaručit dokonalý odvětrávací systém; hráčům budou v horku dresy rychle odvádět na povrch látky pot, který se vzápětí má vypařit. Prodyšnost zaručí větrací otvory na bocích.
 

Navíc jsou vyrobené díky laserovým řezům přímo na míru a dokonale obepínají tělo. "Takže protihráčům to znesnadní zachycení dresu," řekl Radek Petráň z české pobočky Nike. Stejný druh dresů, ale v jiném barevném provedení, mají i hráči ostravského Baníku, nastoupili v nich třeba i reprezentanti Nizozemska, Brazílie či Portugalska na nedávném MS.
 

Sparťané nová "trika", která mají stejný střih a rozložení barev jako dresy Arsenalu, pokřtili v úterý přesvědčivou výhrou v úvodním utkání druhého předkola Ligy mistrů na hřišti Metalurgu Liepaja 3:0. "Žlutá barva byla ve starém Řecku barvou vítězství, v Lotyšsku si to kluci vyzkoušeli a snad v tom budou pokračovat i v dalších venkovních zápasech. Navíc i hodnocení fanynek je velmi pozitivní," řekl s úsměvem Petráň.
 

Další novinku Sparta představí na svém stadionu. Její fanoušci se v zimě můžou těšit na komfort v podobě infračervených vyhřívačů, které na ně budou z horních partií ochozu "dýchat" teplo. Sparta zatím vyhřívače umístí na tribunu naproti té hlavní. "Prováděla to firma, která zařízení instalovala na stadionech Realu Madrid, Chelsea či Šachtaru Doněck, takže kvalita je zaručena," uvedl tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

tn.cz / ČTK