Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 11. 2012
KDO NEMÁ LEHKÉ SPANÍ?

Na Plzeň se řítí korupční pohroma. Měli by dostat přes prsty, říká Vízek

Viktoria Plzeň se raduje po Horváthově penaltě
Zdroj: Mediafax
Viktoria Plzeň se raduje po Horváthově penaltě
Témata:

Ligový zápas Jablonce s Plzní ned sebou má velký oblak neregulérnosti. Server aktuálně.cz uvedl, že rozhodčí Adámek se přiznal k přijetí úplatku. Tvrdí, že po utkání dostal 200 tisíc korun. Člověk, který měl sudího uplatit ale zarputile říká, že nikoho neuplácel. Internacionál Vízek vidí celou kauzu jako ostudu a hanbu.

Rozhodčí Adámek měl 200 tisíc dostat od Martina Svobody, což údajně potvrdily dva zdroje. Svoboda, přezdívaný Chřestýš sice pro Plzeň přímo nepracuje, ale v zákulisí se spekuluje, že je na klub napojen.
 

„Viktoria Plzeň odmítá jakékoli nařčení ve smyslu možnosti ovlivnění zápasu nebo rozhodčích v utkání nejvyšší fotbalové ligy,“ uvedl k tématu mluvčí Plzně Pavel Pillár.
 

Mužem, který měl předání úplatku zařídit je údajně Martin Svoboda. Bývalý funkcionář Čáslavi a Táborska však toto striktně odmítá. „Jsem teda zatím z těch spekulací zděšený, ale dál se k tomu nechci vyjadřovat. Já si stojím za tim, že jsem pana Adámka neuplácel,“ řekl pro TV Nova Svoboda.
 

Lidé, kteří se ve fotbale pohybují, však nepochybují o tom, že Svoboda opravdu mohl manipulovat zápasy a dávat úplatky. „To je jeden ze šíbrů, který v tom jede. Já si myslím, že nemůže mít klidné spaní,“ řekl internacionál Ladislav Vízek.
 

Vše dál vyšetřuje policie a disciplinární komise fotbalové asociace musí mlčet. Jediné, co šéf disciplinárky Jiří Golda řekl, je to, že s rozhodčím Adámkem je v kontaktu. Kde se ale Adámek nachází, to je stále tajemství.
 

„Volám po tom, aby už někdo dostal přes prsty, protože jinak si budou tihle lidé myslet, že jsou nedoknutelní a budou škodit fotbalu. Je to ostuda a hanba,“ dodal Vízek.
 

Přitom v samotném zápase Plzeň pomoc rozhodčího nepotřebovala. V utkání dala dva regulérní góly a vyhrála 2:0. Kdy a jestli vůbec bude někdo potrestaný, to se ale teď s určitostí říct nedá.
 

jpz TN.cz