Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 4. 2011

Měli jsme to vedení udržet, litoval plzeňský kouč Vrba

Pavel Vrba
Zdroj: Mediafax
Témata:

Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po páteční předehrávce 23. kola Gambrinus ligy s Jabloncem (1:1) litoval toho, že jeho svěřenci neudrželi tři body proti oslabenému soupeři.

"Hra v prvním poločase neodpovídala našim představám, Jablonec měl míč pod kontrolou a my jsme se k němu pořádně nedostali. Ve druhé půli jsme vedli, ale náskok se nám nakonec nepodařilo udržet se soupeřem, který hrál o deseti. Myslím, že jsme vítězství měli udržet, navíc před domácím publikem," řekl Vrba.
 

Západočeši si vytvořili řadu šancí, ale tentokrát se, podobně jako v minulé sezoně, trápili v zakončení. S remízou však byl Vrba spokojen. "V koncovce jsme měli zachovat klidnou hlavu. Ale výsledek beru, Jablonec v lize neprohrál už třináct zápasů," uvedl.
 

Plzeň má na Spartu nyní devítibodový náskok, letenský klub ale může v pondělním derby stáhnout rozdíl na šest bodů. "Fandím týmům, které nám mohou pomoct. Víme, že Sparta je v derby favoritem a uvidíme, jak v pondělí dopadne. Také víme, že Sparta ze hry o titul ještě nevypadla," dodal Vrba.
 

"Chtěli jsme poměřit síly s nejlepším týmem, byl to hodně vyrovnaný zápas. Myslím si, že s bodem můžeme být nakonec spokojeni. I v oslabení podali naši hráči kvalitní výkon a remíza je pro nás dobrým výsledkem," řekl kouč Jablonce Komňacký.

Mediafax