Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 9. 2012
ANKETA JAK BYSTE TRESTALI VY?

Málo, nebo akorát? Co říkáte pokutě 40 tisíc pro Limberského?

Limberský
Zdroj: Mediafax
Témata:

Plzeňský fotbalista David Limberský rozhodl svým filmováním šlágr proti Spartě a dostal za svůj podvod pokutu 40 tisíc korun. Co tomuto trestu říkáte? Rozhodli byste jinak?

Zákrok sparťana Josefa Hušbauera na plzeňského Davida Limberského odstartoval zatím poslední velký korupční skandál v českém fotbale. Po nafilmované penaltě hráče Plzně to šéf Sparty Křetínský nevydržel a s tajemnou taškou plnou údajných důkazů o korupci dojel za šéfem asociace Peltou. Vše teď řeší policie.
 

Samotné simulování a urážlivé výroky Limberského o Spartě byly potrestány ve čtvrtek. Fotbalista dostal pokutu 40 tisíc korun.

Anketa

Co říkáte trestu pro Davida Limberského?

Hlasovalo 263 lidí.

„Přiznání Davida Limberského a ten vstřícný postoj plzeňského klubu, to byly dva momenty, které disciplinární komise zohlednila při stanovování výše trestu. Limberský to přiznal, že v podstatě ten zákrok od Josefa Hušbauera nebyl penaltový,“ uvedl tiskový mluvčí disciplinární komise Petr Kovář.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Směšný trest pro simulanta Limberského. Může hrát a zaplatí jen 40 tisíc
 

Jenže po samotném zápase Limberský rozhodně žádnou vinu nepřiznával. „Já jsem ucítil nohu a prostě kontakt tam byl stoprocentní, o tom jsem přesvědčenej a podle mě to byla jasná penalta,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru.
 

Z Limberského se před fotbalovým tribunálem najednou stal beránek, i proto dostal jen pokutu. A to je dobrá zpráva hlavně pro další simulanty. Zápasový trest jim evidentně nehrozí. A pokuta 40 tisíc? Pro Limberského, který na disciplinárku přijel v autě za 3 miliony, jsou to drobné.

jpz / kut TN.cz