Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 5. 2012

Liberec si stěžuje na sudího Adama, prý neměl jednotný metr

Liberec
Zdroj: Mediafax
Liberec se radoval zbytečně. Sudí Adam gól neuznal.
Témata:

Vedení Slovanu Liberec podává protest proti výkonu hlavního rozhodčího Jiřího Adama v duelu proti Slovácku, s nímž Severočeši hráli doma bez gólů.

Páteční utkání na severu Čech rozhněvalo fanoušky a hráče Liberce, kteří nemohli přijít na jméno sudímu Jiřímu Adamovi. Ten v 27. minutě po rohovém kopu neuznal gól hlavičkujícímu stoperovi Keličovi. Liberec nakonec jen remizoval se Slováckem.
 

Podle Adama předcházel brance útočný faul Keliče na bránícího Kordulu. Liberečtí jsou však toho názoru, že takové souboje jsou v pokutovém území běžné a mají se pouštět. "Nešlo jen o posouzení tohoto zákrokru. Nelíbilo se nám více situací. Především zákrok Trousila na našeho hráče Hadaščoka měl být posouzený jako penaltový. Byl mnohem ostřejší než ten, který předcházel našemu neuznanému gólu. Rozdíl v pohledu sudího Adama na obě situace byl markantní," prohlásil ředitel libereckého klubu Libor Kleibl.
 

Na severu Čech vědí, že ani případné uznání oprávněnosti protestu Liberci v boji o mistrovský pohár bodové konto nenavýší. "Ale podání protestu proti výkonu rozhodčího Adama cítíme jako povinnost vůči našim fanouškům i partnerům, kteří zápas viděli a sledovali, co s námi hlavní arbitr prováděl. Víme, že nám to body nevrátí, ovšem domníváme se, že sudí takových kvalit by neměl řídit utkání, které může být jedním z klíčovým v boji o titul," zakončil Kleibl.
 

Liberec má dvě kola před koncem soutěže dvoubodový náskok na pražskou Spartu, třetí Plzeň zaostává o další bod.
 

Sudí Adam také nebyl na zápasy 29. kola první ligy delegován a ve čtvrtek se rozhodne o tom, zda bude za svou chybu z Liberce potrestán Komisí rozhodčích.

 

Mediafax