Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2010 20:38

Kučera si zlomil nohu, Olomouc se bez něj musí obejít šest týdnů

Témata:

Takřka dva měsíce se bez svého kapitána bude muset obejít aktuálně druhý nejlepší tým Gambrinus ligy.

Fotbalistům Olomouce bude minimálně šest týdnů scházet kapitán Radim Kučera. Obránce se zkušenostmi z německých lig si v dnešním utkání proti Brnu zlomil lýtkovou kost.
 

Nezaviněná srážka
 

Třígólové vítězství nad Brnem tak bylo pro Sigmu vykoupeno draze. Možná až na dva měsíce přišla o oporu svých zadních řad, která se zranila po souboji o míč v 35. minutě. "Srazili se tam nohama s protihráčem, byla to nezaviněná srážka. Bude chybět asi šest týdnů," řekl po utkání trenér Zdeněk Psotka.
Pro druhý tým ligové tabulky je to citelný zásah do sestavy. Kučera byl pilířem defenzivní linie, která navíc od prvního kola hraje a funguje v nezměněném složení. "Tohle nám kalí radost z dnešního vítězství," posteskl si Psotka.
 

I bez Kučery Sigma ve druhé půli souboje s Brnem územní převahu vyjádřila střelecky a soupeře z posledního místa ligové tabulky zdolala jasně 3:0. "Bez Kučery jsme tam ale měli jediného klasického obránce a naše defenzíva nebyla bez chyb," dodal Psotka.
 

Při Kučerově absenci by se šance ve středu obrany mohl dočkat dvacetiletý Dreksa či ještě o tři roky mladší Kalas, který je v týmu na hostování z Chelsea.

tn.cz / ČTK