Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 4. 2013
hledá se král prahy

Kdo si odnese klíč od Prahy? Sparta a Slavia se chystají na DERBY

Vítězslav Lavička a Petr Rada
Zdroj: ČTK
Témata:

Pokud některý z týmů ovládne fotbalové derby Sparta - Slavia, bude se honosit do dalšího vzájemného zápasu titulem "Král Prahy". Fotbalové klání, už 279. v historii, od soboty ozvláštní nová motivace. Vítězné mužstvo totiž hned po utkání získá od primátora Bohuslava Svobody Klíč města Prahy, který bude mít v moci do příštího souboje.

V případě remízy klíč zůstane uschovaný na neutrální půdě v sídle magistrátu české metropole.

 

Sobotní zápas tak má být zrodem nové tradice. Sparta i Slavia se na soupeření o jeden ze symbolů hlavního města dohodly i proto, že oba kluby letos slaví 120. výročí svého založení. "I proto jsme na to chtěli nějakým způsobem reagovat, je to takový dárek, které si kluby nadělily. Jsme rádi, že se do toho osobně vložil i pan primátor," uvedl člen vedení Sparty Dušan Svoboda.

 

 

Kdyby se klíč předával už na podzim, nyní by se jím pyšnili slávisté. V sobotu se tak o něj odvěcí rivalové popasují úplně poprvé. "Je to další tradice, která zvýrazní význam utkání. Je to taková drobnost, která rivalitu mezi oběma kluby ještě víc podpoří," dodal Zbyněk Kusý, generální ředitel Slavie.

 

 

Fotbalové derby mezi Spartou a Slavií by mělo být v sobotu vyprodané. Na letenský stadion pražské Sparty zřejmě znovu dorazí přes 19 tisíc fanoušků, stejně jako před dvěma týdny na další šlágr s Plzní. K dnešnímu dni zůstávalo v prodeji k dispozici asi tisíc vstupenek. Na společné předzápasové tiskové konferenci to řekl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.


 

ČTK