Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2010 19:15

KOMENTÁŘ: Jarolím padá střemhlav do propasti. Stáhne s sebou Slavii?

Témata:

Fotbalová Slavie se topí níž a níž. A žádný div, když u kormidla stojí Karel Jarolím.

Může to připadat jako věčnost, ale jsou to pouhé tři roky. Tak dlouho uplynulo od doby, co si slávisté vybojovali historickou účast v Lize mistrů.

 

Tehdy jim ležel u nohou celý český fotbal. Hráli ve zbrusu novém Edenu a v zádech měli nejlepší fanoušky v republice, nejkvalitnější kádr a i nejrespektovanějšího trenéra, kterého odborníci i fanoušci houfně směřovali ke kormidlu národního celku.

 

A jak s tímto potenciálem Slavia naložila? Po třech letech zejí tribuny v Edenu prázdnotou, proti klubu zbrojí vlastní fanoušci, hráčská základna odpovídá sotva průměrnému týmu Gambrinus ligy a trenérovi se smějí snad už i červenobílé zdi.

 

Říkal, že se změní. Ale zůstalo jen u slov

 

A právě u kouče Slavie Karla Jarolíma začal velký pád hrdého pražského klubu. Poté, co s týmem dobyl dva tituly a postoupil s ním do základní skupiny Ligy mistrů, jako by ztratil veškerou pokoru a kupí chybu za chybou. Už je skoro únavné připomínat jeho místy až despotické chování ke svým podřízeným, nesmyslné točení se sestavou či naprosto bezkoncepční práci s brankáři. Leč o ničem jiném to není.

 

Kvůli hernímu i výsledkovému tápání Slavie byl Jarolím v průběhu minulé sezony odvolán a ve funkci ho nahradil bard František Cipro. Už v létě se ale k údivu fanoušků prostovlasý stratég vrátil a slíbil, že se změní. Dobrá, dáme mu šanci, pomyslel si každý, komu sešívaný klub leží aspoň trochu na srdci.

 

Jenže Jarolím ji nevyužil. A jeho kroky jsou snad ještě víc nepochopitelné než předtím. V době, kdy Slavii zcela chybí góloví útočníci, Jarolím vesele kupuje hráče do středu zálohy a jak už bývá jeho dobrým zvykem, shromažďuje gólmany ze všech koutů světa. Výsledkem ovšem je, že jeho tým chřadne ve hře dopředu i vzadu.

 

 

Ani když byl Jarolím pro Slavii ještě přínosem, nefungovalo všechno ideálně. Jedna věc se ale lodivodu červenobílých upřít nedala. Hra jeho týmu měla svůj systém a řád, hráči na trávníku věděli, co mají dělat. Ale teď? Kdo viděl pondělní derby se Spartou i předchozí ligové duely "sešívaných", musel být v šoku.

 

Ne, na takovou hru na náhodu se už opravdu nedá dále dívat. A vědí to i skalní příznivci Slavie, kteří vyzývají Jarolíma k odchodu. Tentokrát už ovšem definitivnímu.

 

Hlavní slovo ale bude mít majitel klubu Tomáš Rosen. Pokud si vloží klapky na uši, vážně hrozí, že spolu s Jarolímem padne na samé dno i celá Slavia.

tn.cz / Ondřej Huml