Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 10. 2013
sláva na julisce

Jak křtí fotbalisté? Kolomazník nakopnul pro štěstí knihu o Dukle

Křest knihy Příběhy z tribuny na Julisce
Zdroj: Jana Pertáková, Ondřej Hanuš
Témata:

Poslední ligové utkání Dukly Praha s Baníkem Ostrava mělo netradiční mezihru. Po první půli, kdy hráči odcházeli do šaten za nerozhodného stavu 0:0, se nad Juliskou ozval nezaměnitelný hlas zpěvačky Jitky Zelenkové. To už na osvětlený trávník vstupovali aktéři knihy Příběhy z tribuny, bývalí hráči Dukly i reprezentace - Günter Bittengel, Petr Kostelník a Michal Kolomazník, autoři knihy Zuzana Maléřová a Vlado Bohdan a také její kmotři.

Jitka Zelenková přečetla vzkaz od nemocné kolegyně Marie Rottrové, která mimo jiné napsala: "Už pár dnů, co se v posteli kurýruju, se začítám do knížky Příběhy z tribuny a moc mě to baví. Nerozumím příliš fotbalu a neznám jeho vnitřní fungování, ale to, jak společně s trenéry vedete ty mladé kluky ke slušnosti a fair play je úžasné."

 

 

Křest samotný byl fotbalový a symbolický zároveň. Michal Kolomazník něžně "nakopnul" knihu pro štěstí, bílou kopačkou s typickými třemi černými pruhy, ve které ukončil svou vrcholovou kariéru v drese Dukly Praha. Pak už spolu s pány Bittengelem a Kostelníkem vykopli míče podepsané Jitkou Zelenkovou do publika. Další z hrdinů knihy Petr Malý pak proměnil penaltu a Dukla porazila Baník 1:0.
 

ija TN.cz