Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2012 10:13

Hlavním koučem Slavie zůstává mladík Poustka! Je to pro mě pocta, říká

Martin Poustka
Zdroj: Mediafax
Témata:

Trenérem A-týmu fotbalové Slavie Praha zůstává i nadále Martin Poustka, k dispozici bude mít stávající realizační tým – asistenta Petra Vrabce a trenéra brankářů Martina Vaniaka.

„Představenstvo Slavie dospělo k rozhodnutí, že realizační tým bude nadále pokračovat ve stejném složení, v jakém nastoupil v utkání s Jabloncem. V současné situaci představenstvo vyhodnotilo tuto variantu jako zatím nejlepší možné řešení,“ uvedla ředitelka komunikace Slavie Soňa Nouzáková.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Kouč Slavie Poustka: Klukům i divákům děkuji. Škoda, že jsme nedali gól

Slavii po odchodu kouče Straky vedl Poustka a sešívaní s Jabloncem remizovali

Nový kouč Slavie Poustka: Je to splněný sen! CELÝ ROZHOVOR
 

Martin Poustka byl pověřen vedením A-týmu v pátek 9. března, aby připravil mužstvo na utkání s Jabloncem. „Nabídku vedení jsem s poctou přijal, je to pro mě velká čest a splněný sen, že jsem dostal důvěru vést nadále tým, kterému fandím. Myslím si, že v zápase s Jabloncem jsme divákům ukázali, že by to mohlo na hřišti fungovat. Přeji si, aby nám fanoušci zachovali přízeň a v pondělním derby s Duklou vytvořili podobnou atmosféru jako v zápase s Jabloncem,“ řekl trenér Slavie Martin Poustka.
 

„Vím, že vést Slavii je rovněž velká zodpovědnost, každý zápas pro mě bude velkou zkouškou, udělám všechno pro to, abych v ní obstál, co nejlépe,“ dodal Martin Poustka.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Představenstvo Slavie se v uplynulých dnech zabývalo otázkou sportovního vedení A-týmu velice intenzivně, můžeme potvrdit, že jsme vedli jednání s panem Vítězslavem Lavičkou, který ale nabídku Slavie odmítl,“ doplnila Soňa Nouzáková.
 

Martin Poustka je ve svých šestatřiceti letech čtvrtým nejmladším trenérem v historii Slavie a po Vlastimilu Petrželovi druhým nejmladším trenérem v poválečné historii Slavie.
 

Historický přehled nejmladších trenérů fotbalové Slavie
1. Josef Sloup „Štaplík“ - A-tým Slavie převzal 1. 7. 1930 - narozen 19. 12. 1897 (32 let a 6 měsíců)
2. Vlastimil Petržela - A-tým Slavie převzal 1. 11. 1986 - narozen 20. 7. 1953 (33 let a 3 měsíce)
3. Jan Reichardt - A-tým Slavie převzal 1. 7. 1935 - narozen 18. 10. 1901 (33 let a 8 měsíců)
4. Martin Poustka - A-tým Slavie převzal 9. 3. 2012 - narozen 2. 12. 1975 (36 let a 3 měsíce)

tn.cz / Mediafax