Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2012
ZMĚNY VE VIKTORII

Gólman Bolek posílí fotbalovou Plzeň, odchází Marek Čech

Marek Čech
Zdroj: Mediafax
Marek Čech končí v Plzni.
Témata:

Další posilu do nadcházející sezony hlásí Viktorie Plzeň. Tým ze západočeské metropole podepsal ve středu odpoledne tříletou smlouvu s brankářem Petrem Bolkem, který do Štruncových sadů přichází ze slovenské Senice.

Kluby se dohodly neuvádět přestupovou částku. Sedmadvacetiletý Petr Bolek nahradí v kádru Marka Čecha, se kterým se Viktoria nedohodla na prodloužení skončeného kontraktu.
 
"O zájmu Plzně jsem věděl delší dobu a nebylo příliš o čem přemýšlet. Přestože na angažmá v Senici budu vzpomínat pouze v dobrém, je to pro mě krok výše. Viktoria má jen ty nejvyšší ambice, přes letošní třetí místo v Gambrinus lize je to pro mě vzhledem k posledním třem sezonám nejlepší český tým současnosti. Jsem rád, že si mě vybral právě trenér Vrba, se kterým jsme se již potkali v juniorských týmech Baníku," řekl Bolek.
 
Na brankářském postu jsou v Plzni Roman Pavlík, Lukáš Krbeček a Martin Ticháček, který by měl přejít i do role trenérské. "Je mi jasné, že to tady nebudu mít jednoduché. Je zde velká zkušenost a kvalita, já se budu snažit předvést své maximum a přispět k úspěchu celého týmu," dodala nová posila Plzně, která se do přípravy týmu zapojí v pondělí.
 
Zvýšení konkurence na gólmanském postu uvítal i kouč Pavel Vrba. "Znám Petra z mládežnických týmů Baníku, kde platil za velký talent. O jeho výborných výkonech ve slovenské lize jsem věděl z více zdrojů, několik zápasů jsem viděl také naživo a přesvědčil mě. Jsem rád, že mám na startu přípravy k dispozici tak kvalitní brankářské složení," zhodnotil Vrba.
 
Odchovanec ostravského fotbalu si do této chvíle start v Gambrinus lize nepřipsal, ačkoliv v roce 2003 přestoupil do Liberce a o tři roky později patřil do mistrovského kádru Slovanu.
 
Jaro 2006 strávil na hostování v druholigovém Hlučíně, následovalo roční angažmá na Slovácku. Zlom v kariéře přišel se sezonou 2008/09, ve které si v dresu Zlatých Moravců v nejvyšší slovenské sezoně vydobyl slušné renomé. Následující půlrok si vyzkoušel angažmá v tureckém celku Kasimpasa Istanbul a zamířil zpět do nejvyšší slovenské soutěže.
 
Brankář českých juniorských reprezentací pevně zakotvil ve slovenské Senici, kde podepsal smlouvu v lednu roku 2010. Stal se oporou, byl vyhlášen nejlepším gólmanem slovenské ligy a především dvakrát pomohl svému týmu do evropských pohárů.
 
V právě skončené sezoně si Senica ziskem čtvrtého místa opět zajistila start v předkole Evropské ligy, navíc jí finálovou porážkou proti Žilině těsně unikl triumf ve slovenském poháru. Novým trenérem Senice se stal navíc další Čech, Zdeněk Psotka.

Mediafax

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.