Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2012
ZMĚNY VE VIKTORII

Gólman Bolek posílí fotbalovou Plzeň, odchází Marek Čech

Marek Čech
Zdroj: Mediafax
Marek Čech končí v Plzni.
Témata:

Další posilu do nadcházející sezony hlásí Viktorie Plzeň. Tým ze západočeské metropole podepsal ve středu odpoledne tříletou smlouvu s brankářem Petrem Bolkem, který do Štruncových sadů přichází ze slovenské Senice.

Kluby se dohodly neuvádět přestupovou částku. Sedmadvacetiletý Petr Bolek nahradí v kádru Marka Čecha, se kterým se Viktoria nedohodla na prodloužení skončeného kontraktu.
 
"O zájmu Plzně jsem věděl delší dobu a nebylo příliš o čem přemýšlet. Přestože na angažmá v Senici budu vzpomínat pouze v dobrém, je to pro mě krok výše. Viktoria má jen ty nejvyšší ambice, přes letošní třetí místo v Gambrinus lize je to pro mě vzhledem k posledním třem sezonám nejlepší český tým současnosti. Jsem rád, že si mě vybral právě trenér Vrba, se kterým jsme se již potkali v juniorských týmech Baníku," řekl Bolek.
 
Na brankářském postu jsou v Plzni Roman Pavlík, Lukáš Krbeček a Martin Ticháček, který by měl přejít i do role trenérské. "Je mi jasné, že to tady nebudu mít jednoduché. Je zde velká zkušenost a kvalita, já se budu snažit předvést své maximum a přispět k úspěchu celého týmu," dodala nová posila Plzně, která se do přípravy týmu zapojí v pondělí.
 
Zvýšení konkurence na gólmanském postu uvítal i kouč Pavel Vrba. "Znám Petra z mládežnických týmů Baníku, kde platil za velký talent. O jeho výborných výkonech ve slovenské lize jsem věděl z více zdrojů, několik zápasů jsem viděl také naživo a přesvědčil mě. Jsem rád, že mám na startu přípravy k dispozici tak kvalitní brankářské složení," zhodnotil Vrba.
 
Odchovanec ostravského fotbalu si do této chvíle start v Gambrinus lize nepřipsal, ačkoliv v roce 2003 přestoupil do Liberce a o tři roky později patřil do mistrovského kádru Slovanu.
 
Jaro 2006 strávil na hostování v druholigovém Hlučíně, následovalo roční angažmá na Slovácku. Zlom v kariéře přišel se sezonou 2008/09, ve které si v dresu Zlatých Moravců v nejvyšší slovenské sezoně vydobyl slušné renomé. Následující půlrok si vyzkoušel angažmá v tureckém celku Kasimpasa Istanbul a zamířil zpět do nejvyšší slovenské soutěže.
 
Brankář českých juniorských reprezentací pevně zakotvil ve slovenské Senici, kde podepsal smlouvu v lednu roku 2010. Stal se oporou, byl vyhlášen nejlepším gólmanem slovenské ligy a především dvakrát pomohl svému týmu do evropských pohárů.
 
V právě skončené sezoně si Senica ziskem čtvrtého místa opět zajistila start v předkole Evropské ligy, navíc jí finálovou porážkou proti Žilině těsně unikl triumf ve slovenském poháru. Novým trenérem Senice se stal navíc další Čech, Zdeněk Psotka.

Mediafax