Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2012
VIKTORIA ZAČÍNÁ ZBROJIT

Fotbalovou Plzeň posílí obránce Radek Šírl

Radek Šírl
Zdroj: Mediafax
Radek Šírl
Témata:

Fotbalová Viktoria Plzeň získala hned po skončení Gambrinus ligy první posilu - zkušeného obránce Radka Šírla. Ten se má připojit k týmu na začátku letní přípravy, tedy 4. června.

"Radek je velmi kvalitní a zkušený fotbalista, který by měl Viktorii výrazně pomoct. Může nastupovat v obraně i v záloze, díky množství odehraných zápasů v evropských pohárech by našemu mužstvu měl být oporou také na evropské scéně,“ řekl na adresu Radka Šírla generální manažer Viktorie, Adolf Šádek.
 

Příchod zkušeného fotbalisty přivítal také trenér Pavel Vrba. "Jsem velmi rád, že se k týmu připojí takto kvalitní fotbalista, který zvýší konkurenci hned na několika možných postech. Radek si mohl vybírat z několika nabídek, velmi mě těší, že jej oslovila právě ta plzeňská. I to je důkazem, že práce klubu a jeho ambice jsou pro hráče dostatečnou motivací k působení na západě Čech.“
 

"Pro mě je to velká výzva. Chtěl bych s Plzní uspět v Evropě a zaútočit také na ligový titul,“ řekl k transferu sám Radek Šírl. "Když jsem se dozvěděl o zájmu Plzně, neměl jsem o čem přemýšlet. Je to velká sportovní výzva, navíc bydlím v Rudné a mám to do Plzně kousek. Těším se samozřejmě také do kabiny, takže za mě v tuto chvíli jen pozitiva,“ doplnil.
 

"Proti Plzni se všem hraje špatně, kluci jsou dlouho spolu a hrají moderní kombinační fotbal. Já jen doufám, že do tohoto stylu zapadnu a budu týmu platný,“ konstatoval Šírl. Závěr plzeňské ligové sezony hodnotí novopečený viktorián pozitivně. "Kluci odehráli v Liberci výborný zápas, chyběl jen jeden gól. Celkově však mají za sebou vynikající rok a následující sezonu na to určitě budou chtít navázat. Jsem moc rád, že budu u toho.“
 

Jednatřicetiletý Šírl hájil v posledních dvou sezonách barvy Mladé Boleslavi, v právě skončeném ročníku si připsal 24 ligových startů. Odchovanec pražské Admiry nakoukl do nejvyšší české soutěže v dresu pražských Bohemians, barvy klokanů hájil formou hostování i po svém přestupu do Sparty.
 

V prosinci roku 2002 přestoupil do Petrohradu, kde strávil skoro osm let. Stal se oporou, vyhrál ruskou ligu, Pohár UEFA nebo Superpohár. V roce 2010 ovšem přišlo zranění, Radek Šírl vypadl ze sestavy a v létě roku 2010 se s Petrohradem dohodl na ukončení smlouvy.
 

Radek Šírl byl také členem mládežnických reprezentací do 20 i 21 let, v roce 2001 hrál na světovém šampionátu hráčů do 20 let v Argentině, kde český tým došel do čtvrtfinále. Připsal si celkem 8 startů za reprezentační áčko, naposledy za národní tým nastoupil v červnu roku 2009 v rámci přípravného utkání proti Maltě.

Mediafax