Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2011 17:41

Fotbalová Plzeň zbrojí i v obraně. Ulovila Slováka Čišovského

Témata:

Fotbalová Viktoria Plzeň představila v úterý další posilu, posílil jednatřicetiletý slovenský obránce Marián Čišovský, který naposledy působil v rumunském Temešváru.

Plzeň tak po dvou posilách do ofenzivních řad vyztužila i obranné řady týmu. "S ohledem na zápasy, které nás čekají ať v Lize mistrů, nebo Gambrinus lize, jsme potřebovali posílit také defenzivu, a proto přichází Marián Čišovský,“ vysvětlil příchod nového hráče generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.
 

"Hráče jsme sledovali dlouhodobě a na toto téma jsme diskutovali s agentem Chovancem. Marian měl nabídky jak z Rumunska, tak i Slovenska, kde se o něj zajímal Slovan Bratislava, Žilina. A vzhledem k situaci, do jaké se dostal Temešvár, byl volným hráčem.“
 

Urostlý stoper ještě dnes odcestuje za týmem. "Tak aby se mohl zítra zapojit do tréninku.“ Zítra hraje Viktoria utkání s Kluží, dá se očekávat, že již zítra dostane příležitost? „Tohle se bude řešit až na místě s trenérem Vrbou. Má toho docela dost necestováno, takže rozhodnutí padne až zítra.“
 

Dvojnásobný mistr Slovenska a držitel dvou domácích pohárů s Interem Bratislava odehrál v nejvyšší slovenské soutěži 231 zápasů, v nichž vstřelil dvanáct branek.
 

"Nabídek bylo několik, ale upřednostnil jsem tu Viktorie Plzeň, neboť je to tým úřadujícího mistra, má výborné mužstvo, staví nový stadion a lákalo mě angažmá v české lize,“ vysvětlil důvody, které vedly k rozhodnutí pro Plzeň Marián Čišovský.
 

V dresu Viktorie působí trio slovenských hráčů. Miloš Brezinský, Marek Bakoš, Michal Ďuriš, znáte některého z nich osobně? "Znám všechny tři. Asi nejvíce času jsem trávil s Milošem Brezinským, neboť jsme byli dva roky spolu v Temešváru,“ dodává nová posila.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Plzeň tak v letní pauze získala už čtvrtou posilu: před Čišovským přišli ofenzivní hráči Jakub Hora z Mostu, který naposledy hostoval v pražské Slavii, a Václav Pilař z Hradce Králové. Z hostování v Ostravě se vrátil brankář Michal Daněk.

tn.cz / Mediafax