Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 7. 2011

Exslávista Grajciar SI PŘIŠEL DO SPARTY PRO TITUL

Peter Grajciar
Zdroj: Mediafax
Peter Grajciar
Témata:

Letenský klub získal před startem nové sezony další posilu, z tureckého Konyasporu přichází slovenský záložník Peter Grajciar.

Sedmadvacetiletý záložník Peter Grajciar odehrál v české lize za Slavii 31 zápasů a dal pět gólů. Brzy si ale vyzkouší dres městského rivala - Sparty.
 

"Sbaleno už mám a jsem připravený vyrazit na cestu. Jen ještě musím počkat na vyřízení nějakých drobností. Věřím, že se k týmu připojím co nejdříve. Rád bych viděl čtvrteční zápas proti Sarajevu na Letné, pak mě čekají zdravotní testy. Věřím, že nejpozději za za čtyři dny budu trenérům plně k dispozici," konstatoval slovenský fotbalista, který se Spartě upíše na čtyři roky.
 

Grajciar také vysvětlil, proč míří právě do letenského klubu. "Sparta přišla se skvělou nabídkou, jednání vedla seriózně, korektně a profesionálně. Její zájem mě hodně potěšil a mám z přestupu velkou radost. Těším se na nové spoluhráče i na nové prostředí. Hodně se těším na ligu, myslím, že bude hodně zajímavá a napínavá. Těším se i na fanoušky na Letné, kde už nebudu jako soupeř. Těším se prakticky na všechno," prozradil záložník.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ten na Letné potká taky některé své známé hráče. "Z působení ve Slavii se znám s Erichem Brabcem, se kterým jsme společně nastupovali. A ze Slovenska si pamatuji Luboše Kamenára, když chytal za Petržalku," řekl Grajciar.
 

Jeho odchod do Sparty se protahoval, vedení klubu prý čekalo, jak dopadne korupční aféra v Turecku. "Vedení Konyasporu odkládalo jednání o přestupu hlavně kvůli tomu, že pořád věřilo v setrvání v nejvyšší soutěži. Kvůli korupční aféře se totiž spekulovalo, že některé týmy přeřadí do nižších soutěží a díky tomu Konyaspor zůstane v první lize. Teď odložili i začátek soutěže, nikdo neví, co se tu bude ještě dít. Jsem rád, že se to dotáhlo do úspěšného konce," doplnil.
 

Na turecké angažmá ale Grajciarovi nezůstanou nepříjemné vzpomínky. "Nepřišlo mi to nijak náročné. Hodně lidí mě varovalo, dávali mi různé rady a říkali, že to nebude sranda, ale je potřeba to poznat osobně a vidět vše na vlastní oči. Turci jsou sice hodně temperamentní, což jsem poznal hlavně na silnicích, ale neměl jsem s nimi žádný problém. Byli na mě příjemní a usměvaví. Každý na to může mít ale svůj názor," konstatoval fotbalista.
 

Grajciarovi je jasné, že jej na Letné čeká velká konkurence. "Jsem si toho vědom. Chci se prosadit a přesvědčit trenéry, že jsem dobrý fotbalista a mám potřebné kvality hrát za Spartu. Co se týče kolektivních ambicí, chci být vždy lepší než druhý tým v soutěži," dodal. Podle slovenského hráče měla Sparta získat titul i v minulém ročníku Gambrinus ligy. "Myslím, že kdyby se hrála ještě dvě tři kola, tak by Sparta ten titul získala," dodal na závěr.

tn.cz / Mediafax