Aktualizováno 8.11. 2009 19:52

Boleslav vyhrála v Budějovicích, slaví i obě Bohemky

V nedělních zápasech Gambrinus ligy se domácího vítězství dočkaly obě Bohemky, Boleslav odvezla body z jižních Čech.

České Budějovice zažívají jednu z největších krizí ve své historii. V lize už jsou poslední, protože v této sezoně dokázaly vyhrát jen jednou a to na začátku srpna. Trápení pokračovalo i v zápase s Mladou Boleslaví, která se na jihu Čech dostala do vedení už po deseti minutách. Nedůslednost budějovické stoperské dvojice potrestal nekrytý Kulič.

Mladou Boleslav rychlý gól uklidnil, ale domácí do poločasu srovnali krok. Po akci dvojice Krob - Ondrášek zakončil druhý jmenovaný křížnou střelou a vyrovnal na 1:1.

Po pauze hosté přebrali otěže hry a Marek Kulič podruhé v zápase rozvlnil síť. Hosté byli od té chvíle jednoznačně lepší, drželi míč a snažili se o zvýšení svého náskoku. To se jim podařito po hodině hry, který uzavřel gólový účet zápasu.

Obě Bohemky se těší ze tří bodů

Tým FK Bohemians Praha nevyhrál pět zápasů po sobě, ale v neděli se konečně dočkal. S práznou odjíždí Brno, které o poločase prohrávalo po gólu Jeslínka 0:1. Svěřenci kouče Beránka ale nesložili zbraně a po brance Dalma se dočkali vyrovnání. Osud ale chtěl, aby se ze tří bodů radovali domácí, jejichž vítězství vystřelil Dobeš. Strůjce vítězství si ale v závěru vybral slabší chvilku a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

To fotbalisté Bohemians 1905 porazili Příbram 1:0 a po šesti zápasech bez výhry se stejně jako jejich rivalové radují z tříbodového zisku. Týmu kouče Pavla Hoftycha zajistil vítězství Jiří Kaufman, který se ve 32. minutě krásně trefil z přímého kopu.

Gambrinus liga, 14. kolo:

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 32. Kaufman. Rozhodčí: Kocián - Kordula, Pospíšil. ŽK: Róth, Rychlík, Hartig, Štohanzl, Pávek, Jindřišek - Videgla, Plašil, Krbeček, Huňa, Šmejkal. ČK: 67. Hartig, 90.+3 Kaufman. Diváci: 5428.

FK Bohemians Praha - 1. FC Brno 2:1 (1:0)
Branky: 13. Jeslínek, 64. Dobeš - 57. Dalmo. Rozhodčí: Příhoda - Slavík, Vysloužil. ŽK: Kincl, Lencevič, Dobeš - Dalmo. ČK: 89. Dobeš (Bohemians) Diváci: 982.

SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 44. Ondrášek - 10. a 51. Kulič, 61. Fabián. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Kučera, Meszároš - Mendy, Táborský. Diváci: 2616.