jak odpoví plzeň?

BEDNÁŘ V ZÁKLADU? Góly nepřišly, Baník ale na Spartě padl

Roman Bednář
Zdroj: isifa.com

Fanoušci Sparty se dočkali! Trenér Lavička vyslyšel jejich volání a postavil do základní sestavy ostrostřelce Romana Bednáře. Jenže Tenhle tah nevyšel, góly museli dávat obránci a záložníci. Sparta přesto porazila Baník 4:1.

Letná viděla vysněnou hru na dva útočníky, jenže Lafata s Bednářem se jeden druhému motali. A když přišla konečně velká gólová šance, Lafatovu střelu zblokoval právě Bednář mimo bránu...

V první půli navíc Baník stačil vzdorovat sparťanskému tlaku a nečekaně šel dokonce do vedení! Rychlý kontr 5 na 3 skončil vlastencem Costy.

Sparta ale od té chvíle hrála soustředěněji a bylo zřejmé, že obrátka skóre bude otázkou času. Ještě před poločasem vyrovnal hlavou Hušbauer, pak odčinil své zaváhání Costa a dal svůj první český gól, Hušbauer pak přidal ještě jednu trefu.

Deset minut před koncem trenér Lavička Bednáře stáhnul a bylo jasné, že nový sparťanský "Bomber" tentokrát gól nepřidá. Premiérové trefy se ale dočkal novic v sestavě, Tiemoko Konate z Pobřeží slonoviny.

Vítězství 4:1 je pro Spartu důležité v přetahované o první příčku s Plzní. Viktorii čeká zápas 7. kola v neděli s Olomoucí.

Už odpoledne se konečně tříbodového zisku dočkala pražská Dukla, která dobyla hřiště Příbrami 2:0. Do sítě domácích se trefil v první půli Hlinka, skóre navýšil po změně stran Kalouda.

7. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baník Ostrava 4:1 (1:1)

Branky: 37. a 66. Hušbauer, 64. Costa, 89. Konaté - 26. vlastní Costa. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Pelikán. ŽK: Droppa, Lukeš (oba Baník). Diváci: 9855.

Sestavy:

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Dočkal (87. Přikryl), Hušbauer, Vácha, Krejčí (75. Konaté) - Lafata - Bednář (80. Vacek). Trenér: Lavička.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Baránek, Dedič - Petrus (73. Foltýn), Droppa, Lukeš, Holzer (46. Engelmann) - Fantiš - Rolinc (89. Kraut). Trenér: Svědík.

1. FK Příbram - Dukla Praha 0:2 (0:1)

Branky: 14. Hlinka, 69. Kalouda. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Ratajová. ŽK: Mašán, Tarczal - Malý.

Sestavy:

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Tarczal, Abraham (74. T. Pilík) - Jiří Mareš, Mašán, Danoski (57. Stratil) - Řezníček (55. Švancara). Trenér: Straka.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Kalouda, Gedeon, Hlinka - Jakub Mareš (67. Malý), Pospěch (75. Marek), Néstor (87. Hašek). Trenér: Kozel.