Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2013 20:15
BYLO TO DIVOKÉ

Baník přežil KLINICKOU SMRT, město koupí Bazaly. Klub by měl získat licenci

Zdroj: TV Nova
Témata:

Fotbalový Baník Ostrava přežil klinickou smrt a tisícům jeho fanoušků se ulevilo. Zastupitelstvo města Ostravy na první pokus neschválilo návrh na odkoupení zadluženého stadionu na Bazalech, jenže hlasování se na ostravské radnici o chvíli později opakovalo a na druhý pokus už to pro Baník dopadlo dobře.

Klub, který v historii slavil čtyřikrát titul mistra, tak má slušnou šanci dodatečně získat licenci na první ligu.
 

Baník získal poslední titul v roce 2004 a byla to velká sláva. Jenže po téhle slávě zůstaly jen dluhy, dluhy a zase dluhy. Jedinou možností, jak by noví majitelé dokázali Baník udržet v lize, bylo odkoupení stadionu na Bazalech městem Ostrava. A to okamžitě, protože na odvolání před licenční komisí fotbalové asociace zbyl jeden jediný den. Zastupitelstvo ale návrh o jeden hlas neschválilo. Zástupci Baníku, včetně Milana Baroše nasupeně opustili sál.
 

„Větší ostudu už nemůžeme udělat,“ uvedl Libor Adámek, místopředseda Baníku. „Pokud bude jedno procento naděje, že Baník lze zachránit, tak o to budeme bojovat,“ dodal Petr Šafarčík, předseda Baníku.
 

A nakonec se to jedno procento našlo, hlasování se totiž kvůli údajným technickým problémům opakovalo a napodruhé byl odkup zadlužených Bazalů za téměř 115 milionů korun schválen.
 

„Toto zrovna byl okamžik, kdy si myslím, že nemáme právo hazadrovat s takovou značkou. Jednou z posledních, která tady je,“ nechal se slyšet Marcel Lesník, zastupitel ODS. To ministr financí Miroslav Kalousek je radikální, prý by klub nechal raději zkrachovat. „Primátor Ostravy pan Kajnar z ČSSD si stěžuje, jak málo peněz mu zbývá na kvalitní veřejné služby a na druhou stranu neváhá Ostrava investovat do temného projektu v soukromém sektoru,“ uvedl Kalousek.
 

Tak jako tak čekají Baník krušné časy. Pořád může sestoupit, navíc se bude muset během oprav Bazalů stěhovat do Vítkovic. Šance na získání profilicence a výchovu dalšího Baroše nebo Jankulovského ale žije.

TV Nova, jpz TN.cz