Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2012 15:16
VÝHRA ZA 200 "KAPŘÍKŮ"

Vzal jsem 200 tisíc, abych zařízl Jablonec, přiznal sudí Adámek

Zápas Jablonec - Plzeň, sudí Tomáš Adámek mezi Karlem Pitákem a Pavlem Horváthem
Zdroj: Mediafax
Zápas Jablonec - Plzeň. sudí Tomáš Adámek mezi Karlem Pitákem a Pavlem Horváthem
Témata:

Rozhodčí Tomáš Adámek, který je spojený s korupční kauzou v české lize a o nekalých praktikách písemně informoval vedení Fotbalové asociace České republiky přiznal, že za 200 tisíc korun ovlivnil zápas Jablonce s Plzní, který pod Ještědem vyhráli Západočeši 2:0.

Adámek přijal úplatek 200 tisíc korun, aby pomohl Plzni vyhrát na horké půdě Jablonce. A to se povedlo, protože Západočeši zvítězili 2:0.
 

Jenže Adámkovo svědomí zřejmě nevydrželo velký tlak, a tak se fotbalový sudí rozhodl Fotbalové asociaci ČR poslat notářsky ověřený zápis. V něm podle informací Aktuálně.cz uvádí, že mu úplatek nabídl a později i předal bývalý funkcionář Martin Svoboda. Ten chtěl, aby Adámek ve zmiňovaném utkání pomohl k vítězství Plzni.
 

Celá akce proběhla na tři řezy. Telefonický kontakt, osobní schůzka s oznámením sumy za pomoc Plzni a po splnění úkolu další setkání a předání peněz.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší korupční aféry ve fotbalu

 

I když Plzeň zápas podle předem daných „notiček“ vyhrála, sudí Adámek výsledek nijak dramaticky neovlivnil. Důkazem toho budiž fakt, že si na jeho výkon po utkání nikdo nestěžoval.
 

Na všechny tyto nové informace reagovala Plzeň prohlášením. "FC Viktoria Plzeň se zcela zásadně distancuje od jakéhokoliv nařčení ve směru spojení klubu s možným ovlivňováním zápasů či rozhodčích. Chceme, stejně jako celá fotbalová veřejnost, aby se daná kauza co nejdříve a nejdůkladněji prošetřila. Proto jsme připraveni poskytnout maximální součinnost a spolupráci Policii ČR či fotbalovým orgánům. Až do případného oslovení klubu ze strany odpovědných orgánů se FC Viktoria Plzeň dále k celé záležitosti nebude vyjadřovat."

jpz TN.cz