Leverkusen přerušil sérii Atlética

Zase jen střídal! Rosický byl u zmaru Arsenalu pouze deset minut

Arsenal - Monaco
Zdroj: isifa.com

Tomáš Rosický se opět nevešel do základní jedenáctky Arsena Wengera. Nepovedenému utkání Londýňanů přihlížel osmdesát minut pouze z lavičky náhradníků. Arsenal je po porážce od Monaka 1:3 na pokraji vyřazení.

Ani absence několika fotbalistů záložní řady Arsenalu nepřiměla trenéra Wengera, aby si při sestavování základní jedenáctky vzpomněl na Tomáše Rosického. Reprezentační středopolař tak jen z lavičky sledoval optickou převahu svých spoluhráčů, kteří měli míč častěji na kopačkách, ke střele na branku to během prvního poločasu však nevedlo.

Zato na druhé straně udeřilo, a to prakticky z ničeho. Za hranicí velkého vápna se sedm minut před přestávkou do míče opřel Kondogbia, s jehož střelou by gólman Ospina zřejmě neměl mnoho problémů, kdyby ji ovšem Mertesacker netečoval. Kolumbijský brankář se nestačil divit, jak balón nečekaně zapadl za jeho záda.

Ještě větší pohroma přišla pro Arsenal v 53. minutě. Fotbalisté Monaka šli po získání míče ve středu hřiště do rychlého brejku dva na jednoho, obrana červeno-bílých jako by neexistovala a Berbatov bez potíží prostřelil Ospinu. Krátce nato mohl snížit Giroud, ovšem v jasné pozici pouze přestřelil, což bylo prakticky to poslední, co udělal, než ho na hřišti nahradil Walcott.

A hned sehrál na hřišti důležitou roli. Před bránou hostů se objevil Wellbeck, namířil míč mezi tři tyče, ovšem v cestě za brankovou čáru mu zabránilo pozadí střídajícího mladíka.

Že má Rosického na lavičce, si nakonec trenér Wenger všiml deset minut před koncem. V závěru pak vykřesal jiskřičku naděje Oxlade-Chamberlain, ve čtvrté minutě ji ale opět přidusil třetím gólem hostů Ferreira-Carrasco. Arsenal je tak po domácí porážce před odvetou v Monaku na pokraji pátého osmifinálového nezdaru v Lize mistrů v řadě.

Ve druhém středečním utkání si Bayer Leverkusen poradil s loňským finalistou, Atlétikem Madrid. Utkání řízené českým rozhodčím Pavlem Královcem rozhodla 57. minuta, kdy po pohledné akci a následně efektní i efektivní patičce Bellarabiho skóroval Calhanoglu. Pro španělský klub to byl první inkasovaný gól v Lize mistrů po sérii neprůstřelnosti trvající 511 minut.

Atlético navíc dohrávalo čtvrt hodiny oslabené o jednoho muže, když Královec po druhé žluté kartě poslal pod sprchy Tiaga.