Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2010

Wilfried: I po Palermu chci být nejlepším střelcem Evropské ligy

Bony Wilfried
Zdroj: Mediafax
Bony Wilfried slaví gól.
Témata:

Druhé nejprestižnější evropské soutěži vládne kanonýr, který hraje v českém týmu. A Bony Wilfried doufá, že si pozici na čele ještě upevní.

Má na svém kontě pět branek a za sebou nechal taková jména jako Adebayor, Gerrard či Keržakov. Bony Wilfried je totiž s pěti brankami osamocen na čele pořadí kanonýrů Evropské ligy a dělá si na "starém kontinentu" velké jméno. Do italského Palerma k pátému duelu ve skupině F nemohl odletět s jiným přáním, než získat body a dál vládnou pořadí kanonýrů. "Dal jsem Italům gól v Praze a líbilo by se mi dát nějaký i v Palermu a zůstat v čele tabulky střelců. Dělá to hezké jméno," potvrdil Wilfried na letišti.

 

Wilfried: Obrana Italů není tak silná

 

Tam také zopakoval, že mu svědčí spolupráce s jeho útočným kolegou Leonardem Kweukem. "Myslím si, že šance skórovat je docela reálná, protože ta obrana Italů není tak silná a oni budou útočit, takže prostor nebude tak zavřený. A když bude se mnou hrát Leo Kweuke, tak jsou možnosti ještě větší. On mě dostává do střelecké pozice hodně často," uvažoval Bony Wilfried.

Bony Wilfried
Zdroj: Mediafax Bony Wilfried slaví gól.

Robustní útočník si je vědom toho, že si ho Italové budou hodně všímat. "Já i Leo jsme v šestnáctce celkem silní a nebojíme se jít do souboje. Buď se prosadit do zakončení nebo aby na nás byl faul a standardní situace. Budeme na ně dva velcí silní kluci. V takovém zápase je důležité šance proměňovat a ne zahazovat, protože jich může být hodně málo," dodal Wilfried.

 

hrc tn.cz / Mediafax