Výborný zápas

Sparta v Evropské lize remizovala 0:0 s Neapolí, postup jistý nemá

Sparta - Neapol
Zdroj: Ondřej Deml

Fotbalisté Sparty dnes remizovali v Evropské lize doma s favorizovanou Neapolí 0:0 a v posledním kole základní skupiny je čeká přímý souboj o postup do play off s Bernem.

Sparta nastoupila k utkání ve stejné sestavě jako o víkendu v domácí lize proti Českým Budějovicím a s nadějí, že v případě ztráty Bernu v Bratislavě může slavit postup už dnes. Švýcarský celek ale překvapení nepřipustil, a i když Slovanu povolil vstřelit první branku v sezoně EL, tak nakonec vyhrál 3:1.

Na Letné měla od začátku převahu Neapol, šance ale v prvním poločase počítala pouze Sparta. V 5. minutě střílel tvrdě Dočkal a v 17. byli blízko Hušbauer s Lafatou. První trefil břevno a druhý z dorážky hlavou trestuhodně zamířil jen do hostujícího brankáře Rafaela.

Po přestávce Sparta vyrovnala hru, ale Neapol ji dlouho do šancí nepouštěla. Domácí zahrozili až v 72. minutě, kdy po odvráceném rohu střílel z voleje Matějovský a jeho tečovaný pokus skončil na břevně. O chvíli později se dostali ke slovu i hosté, ale když Hamšík hlavičkoval těsně nad, došli si Italové pro bod, který jim díky lepší vzájemné bilanci se Spartou i Bernem zajistil místo ve vyřazovacích bojích.

Sparta sice prodloužila sérii domácí neporazitelnosti v evropských pohárech v sezoně na šest zápasů, ale poprvé na Letné ztratila body. V tabulce tak má stejně jako Neapol deset bodů a před Bernem má náskok jediného bodu. A právě s Young Boys si za dva týdny zahraje na umělé trávě ve Švýcarsku o postup.

Sestavy:

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský, Hušbauer, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Neapol: Cabral - Mesto, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano, D. López - Callejón, Jorginho, Hamšík - Higuaín. Trenér: Benítez.

Rozhodčí: Marriner - Child, Kirkup (všichni Angl.).