Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2013 17:05
VIDEO vysnil si bundesligu

Proč odešel Darida? Přestupu za 100 milionů Plzeň bránit nechtěla

Zdroj: Nova.cz
Témata:

Ne, Plzeň se ho nechtěla zbavit. Do Ligy mistrů by se jí hodil. Když ale Vladimír Darida projevil zájem odejít do bundesligového Freiburgu, nechtěl mu majitel Viktorie šlapat po štěstí. Čechy tak opouští další velký talent.

Zní to smutně, Viktoria Plzeň se dostala mezi evropskou smetánku, jeden z nejlepších českých fotbalistů však vzal zavděk nepříliš slavným německým klubem.


"Jsem strašně rád, že to dopadlo, jak jsem si přál. Že se přestup uskutečnil teď. Je to pro mě nová výzva a doufám, že to zvládnu a že budu pravidelně hrát," řekl novinářům při potvrzování přestupu Vladimír Darida.


Faktů, které hovořily pro přestup bylo více. Nic na jeho rozhodnutí nezměnil ani fakt, že Freiburg získal ve čtyřech letošních zápasech jen dva body. Vidina utkání s Bayernem nebo Dortmundem prostě byla silnější.
 

"Myslím, že bundesliga je velice kvalitní. Jsou tam týmy, které hrají zrovna Ligu mistrů. Takže určitě se s těmi týmy potkáme. Dále hraju Evropskou ligu, kde budou taky dobří soupeři. Těch těžkých zápasů tam bude taky dost," uvedl třiadvacetiletý český reprezentant.


Mohl možná počkat až do zimy a přestoupit na druhou polovinu sezony a Ligu mistrů by si určitě zahrál. Čekat ale nechtěl.


"Spíš jsem chtěl, aby to dopadlo ještě teď. Dokud ten tým nemá úplně hotovou nějakou jedenáctku, která by byla zaběhlá celý podzim. Pak by bylo ještě těžší se prosadit," prohlásil Darida.


Velkou roli při jeho rozhodování hrál i fakt, že o něj Freiburg hodně stál. Dokonce je s přestupní částkou převyšující 100 milionů korun nejdražším hráčem v historii klubu.  "Vím, že mě v týmu hodně chtěli. Je to vidět i na tom transferu. Myslím, že to je pro mě plus. Vím, že bude velké očekávání a pokusím se ho naplnit," uvědomuje si Vladimír Darida.


Teď ho čekají nabité dny. Ještě ve čtvrtek, bezprostředně po oznámení přestupu, zabalil kufry a namířil do Freiburgu. Tam ho už v pátek čeká první trénink a zřejmě velkolepé přivítání.


"Na bundesligu chodí hrozně moc lidí. To je jedno z největších lákadel. Plné stadiony, chorea, to je moc pěkné,"
uvedl Darida. Freiburg už si stihl prohlédnout. "Město je nádherné, stadion je krásný. Těším se," doplnil.


S přítelkyní bude vybírat byt a začne se učit německy. A to nebude lehký úkol. V kabině ho to totiž bude nutit mluvit česky. Jeho novými spoluhráči budou Václav Pilař a Pavel Krmaš.

ram TN.cz