Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2012 12:22
viktoria - coimbra

Fotbalisté Plzně začnou cestu Evropou doma. Čeká je vítěz portugalského poháru

František Rajtoral a jeho akce v kavlifikaci EL s Chorzowem
Zdroj: Mediafax
František Rajtoral a jeho akce v kavlifikaci EL s Chorzowem
Témata:

Liga mistrů to sice není, v Plzni ale bude na opět vyprodáno. Na západě Čech se dnes v 19 hodin představí portugalská Academica Coimbra. Evropská liga začíná i na českých trávnících!

Portugalský celek přijíždí na západ Čech s vizitkou vítěze domácího poháru. „Jsme velmi rádi, že se můžeme tuto ligu hrát. Úkol přijímáme s velkým respektem i ambicemi,“ říká pokorně kouč Coimbry Pedro Emanuel.
 

Hru Plzně už si ale stihl prohlédnout. „Viděl jsem zápas Viktorie se Spartou. Myslím si, že se Plzeň dá charakterizovat jedním jediným slovem. Je to podle mě tým, který je velmi soutěživý,“ říká trenér portugalského týmu na adresu Západočechů.


Viktoria tuší, že Academica nebude lehké sousto. „Nemyslím si, že by to bylo mužstvo, které by zalezlo před bránu a bránilo, to by nám mohlo vyhovovat,“ přidává svůj názor na čtvrtečního soupeře Marek Hanousek.


Obrovskou výhodou bude pro Plzeň plná podpora fanoušků. V loňské sezóně za ní museli jezdit do pražského Edenu. Nyní už je aréna ve Štruncových sadech plně zrekonstruovaná a těší se na ostré boje v evropských pohárech.


"Myslím si, že to bude plus jak pro nás, tak i pro fanoušky, nemusíme nikam cestovat, jsme prostě doma,“ přidává s úsměvem Vladimír Darida.


Viktoria Plzeň zahájí duel s Academicou Coimbra v 19 hodin. Přímý přenos vysílá TV FANDA.

----------------------------------------------

Další vysílání:

FANDA, 21.00: Tottenham Hotspur - Lazio Řím
VOYO.cz, 21.00: Inter Milán - Rubin Kazaň
 

ft TN.cz