Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2010 07:42

PEKLO V PRAZE? Sparta chce položit CSKA na lopatky

Témata:

Poslední duel skupiny F Evropské ligy odehraje Sparta dnes proti CSKA Moskva. Hlavním cílem sparťanů je přehrát dosud neporažené CSKA a zakončit tak zimní část sezony na vítězné vlně.

Oba kluby mají jistotu postupu mezi 32 nejlepších. Přesto zápas na Letné chtějí vyhrát. Sparta má o motivaci navíc - CSKA totiž v Evropské lize v letošní sezoně nikdo neporazil. "Motivace hráčů je už vzhledem k povaze samotného utkání velmi vysoká. Pro nás je ten zápas ohromně důležitý. Chceme poděkovat divákům a potvrdit předchozí výkony," potvrzuje kouč domácího celku Jozef Chovanec.

 

Ten má ale velké starosti se složením základní jedenáctky. Podle Chovance je totiž šest hráčů nachlazených, někteří mají dokonce teplotu. Kteří to jsou, tají. "To by bylo předčasné. Někteří možná budou v pořádku, jejich stav se mění každou chvíli," uvedl. Podle dostupných informací je po několikadenní viróze vyloučen start brankáře Jaromíra Blažka a dobře na tom nebyl ani Manuel Pamič. Určitě nenastoupí vykartovaný Tomáš Řepka.

 

Sparta chce fanoušky zahřát hrou i vytápěním

 

Toho na stoperu nahradí Hejda či Hoheneder. "Jak Lukáš Hejda, tak Nicklas Hoheneder jsou kvalitními stopery, komunikace a souhra by neměly být problémem. Zatím jsem nestačil postřehnout, na koho spíše padne volba. Po Palermu jsme v hale hráli spíš florbal, badminton a sálovku. Snad se na tréninku dozvím víc," řekl stoper Sparty Erich Brabec, který nastoupí v základní sestavě.

Ani ruský celek ale nebude kompletní. Tým CSKA Moskva přicestoval bez sedmi hráčů základní sestavy. Letná tedy neuvidí největší hvězdy ruského týmu, jimiž jsou Vágner Love, Keisuke Honda, Seydou Doumbia, Sergej Ignaševič, Vasilij Berezuckij, Kirill Nababkin, a brankář Igor Akinfejev. "Máme tady dvacet hráčů a postavíme znovu silný tým," odmítá kouč Sluckij skládání zbraní.

 

Novinkou utkání, kterou ocení diváci, bude vyhřívaná část hlediště. Nové zařízení, instalované na Spartě v rámci referenčního projektu, v němž jsou také Real Madrid, Villareal, Šachtar Doněck, Schalke 04 nebo AZ Alkmaar, vyhřeje celkem 4000 míst. Jedná se o plynové topení a místa vyhřívají shora žhavá keramická tělesa v lampách o velikosti 50x30 cm. Sparta ale věří, že ostatní diváky zvedne ze sedaček a zahřeje kvalitním výkonem.

 

Zápas začne v 19 hodin.

 

Předpokládané sestavy:
Sparta: Zítka - Kušnír, Hejda, Brabec, Kladrubský - Sionko, Vacek, Hoheneder, Podaný - Wilfried, Kweuke.
CSKA: Čepčugov - Šemberas, A. Berezuckij, Odiah, Ščennikov - Oliseh, Aldonin, Rahimič, Tošič - Dzagojev - Necid.

 

hrc tn.cz / Mediafax