Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2014
PLICHTA BEZ GÓLU

Mourinho: Nehráli jsme na remízu 0:0, ale do odvety se nám hodí

Mourinho
Zdroj: isifa.com

Trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho prý v úvodním semifinále Ligy mistrů na hřišti Atlética Madrid cíleně nehrál na bezbrankovou remízu. Portugalský kouč však věří, že díky tomuto výsledku má londýnské mužstvo slušnou šanci uspět příští týden v domácí odvetě.

"Nešli jsme do utkání s myšlenkami na remízu 0:0. Ale zápas se odvíjel jistým směrem, kdy cítíte, že musíte být opatrní, neinkasovat a pokusit se proměnit jednu z mála šancí, které si vytvoříte," řekl Mourinho po úterním duelu v Madridu.
 

"Chtěl jsem tady vyhrát 5:0 a zajistit si finále LM, ale věděl jsem, že to bude velmi těžké. Odsud není snadné odjet bez porážky. My máme výsledek, po němž se všechno rozhodne na Stamford Bridge," uvedl jednapadesátiletý trenér.
 

Na stadionu Vicenteho Calderóna přišla Chelsea o zraněného brankáře Petra Čecha (rameno) a kapitána a stopera Johna Terryho (kotník). "Pro Petra Čecha skončila sezona. Neptejte se mě na technické detaily, prostě dohrál. V případě Johna musíme postoupit do finále (24. května), aby si ještě s námi zahrál," konstatoval Mourinho po osmém semifinále Ligy mistrů v kariéře, jímž o jedno překonal bývalého trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona.
 

Příští středu v Londýně určitě nenastoupí Čech, Terry, ani záložníci Frank Lampard s Johnem Obim Mikelem. Oba totiž v Madridu dostali třetí žlutou kartu v soutěži a čeká je automatický disciplinární trest. "Měli jsme problémy před zápasem i během něj. Ztratili jsme čtyři hráče - dva kvůli zranění a dva kvůli žlutým kartám. Ale budeme bojovat," uvedl Mourinho.
 

Jeho protějšek Diego Simeone litoval, že madridský tým přes herní i střeleckou převahu nedokázal prolomit pevnou obranu Chelsea. "Bylo to nemožné, odvedli svou práci skutečně dobře. Semifinále je dál otevřené, i když s touhle remízou má Chelsea výhodu," prohlásil argentinský trenér Atlética.
 

"Je pravda, že budou hrát doma, kde se budou cítit lépe. My však budeme hrát fotbal i tam. Uvidíme, co se stane příští středu. Bojujeme o něco skutečně velkého," doplnil Simeone, jehož svěřenci zůstali posledním neporaženým celkem v soutěži.

ČTK