Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2011

Kouč Boleslavi Koubek si stěžoval na spornou penaltu

Miroslav Koubek
Zdroj: Mediafax
Miroslav Koubek. Archivní foto
Témata:

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě kyperské Larnaky 0:3 a jejich postupové naděje jsou před odvetou mizivé.

Mladá Boleslav držela v Larnace bezbrankový stav až do 62. minuty, kdy inkasovala z penalty, která byla sporná. O deset minut později se domácí prosadili podruhé a v nastavení přidali třetí branku.
 
"Výsledek je hodně nepříznivý. Jsem z něho zklamaný. Navíc jsme ztratili klíčového hráče Neuwirtha. První poločas se nám ještě dařilo pokrýt útočnou kombinaci soupeře. Ovšem v přechodové fázi jsem byl nemile překvapen, jakým způsobem jsme přicházeli o míče a ztráceli nadějné pozice. Druhý poločas jsme začali odvážněji, než první a úvodní minuty vypadaly, že jsme se dostali tam, kam jsme potřebovali. Byli jsme blízko vedení, když Kúdela trefil tyčku, ale utkání se v náš neprospěch zlomilo penaltou, která penaltou nebyla," hodnotil utkání Koubek.
 
Ten už moc nadějí pro odvetu svému celku nedává. "Za stavu nula dva byla ještě naše pozice nadějná. Na hráče se však zlobím, že si nechali dát třetí gól v nastavené minutě utkání," řekl Koubek.
 
Jeho protějšek Ton Kaanen byl naopak spokojený. "Jsem velmi šťastný, že jsme vyhráli, dali tři góly a ukončili utkání s čistým štítem. Všichni na hřišti i u obrazovek viděli zajímavou hru. Byla vyrovnaná, protože oba týmy hrály dobře, ale my měli štěstí a vyhráli. Příští týden to v Mladé Boleslavi na hřišti soupeře bude jistě opět vyrovnaný zápas," prohlásil Kaanen.

Mediafax