Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 4. 2014
special one

Gól a sprint k praporku! Byla to spravedlnost, prohlašoval Mourinho

José Mourinho
Zdroj: isifa.com
Témata:

Trenér José Mourinho se opět předvedl. Tentokrát na něj ale musí být minimálně půlka Londýna pyšná. Fotbalisté Chelsea vyřadili z Ligy mistrů Paris St. Germain a osobitý trenér si užil i pozápasovou tiskovku.

Chelsea dokázala postoupit i přesto, že v Paříži prohrála 1:3. Doma ale přetlačila soupeře a gólem na 2:0, který vstřelil Demba Ba, spustila modré oslavy.
 

"Bylo velmi spravedlivé, že tým, který se pokoušel bránit, byl potrestán. Tým hrající srdcem zaslouženě postoupil," vznášel se v euforii Mourinho. Už ani nechtěl připomínat, že ani podeváté nebyl vyřazen ve čtvrtfinále evropského poháru.
 

Chelsea s Petrem Čechem v brance a Tomášem Kalasem na střídačce šla do vedení po půl hodině hry díky gólu střídajícího Andrého Schürrleho. Po dvou břevnech v druhé půli pak rozhodl o postupu až tři minuty před koncem další ofenzivní náhradník Demba Ba.


PSALI JSME


"Jsem za něj moc šťastný. Je to kvalitní útočník i dobrý kluk do party. Dal jsem mu přednost před Fernandem Torresem, protože Demba by v té chvíli neměl v hlavě, že je až třetí útočník. Nadělal soupeři problémy a vstřelil důležitý gól," ocenil Mourinho senegalského střelce.
 

Po jeho brance portugalský trenér předvedl téměř fanatický sprint od střídaček až k domácím hráčům u rohu, kde prý potřeboval udělit taktické rady. "Neběžel jsem k rohovému praporku slavit, byl jsem jim říct změny, které musíme udělat. Zbývaly tři minuty plus nastavení a náš herní styl byl příliš riskantní," prohlásil Mourinho. "Chtěl jsem, aby Ba hrál před obránci a aby Torres bránil Maxwella. Pokusil jsem se oba využít v jiných rolích," doplnil kouč Chelsea.
 

Mourinho prý celou dobu věřil, že Chelsea dokáže dvojzápas otočit. "Je to přirozené a víte, jaký je fotbal. Nakonec jsme riskli všechno. Ve Francii PSG dominoval a francouzský herní styl nemá nic společného s přímočarostí, kterou jsme předvedli v odvetě. Hráči věděli, co musí udělat a měli jsme i potřebné štěstí," uvedl jednapadesátiletý trenér.
 

K triumfům v Lize mistrů už dovedl Porto (2004) a Inter Milán (2006), po těžkém vítězství nad PSG stále může snít sen, že nejprestižnější evropskou klubovou trofej získá i pro Chelsea.

ram, čtk TN.cz