Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2013 12:05
TUREČTÍ PYROMANI

Plzeňáci pod palbou. Budou fanoušci Fenerbahce zase ostřelovat stadion?

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Turečtí fanoušci jsou vynalézaví. I přesto, že se naposledy hrála v Istanbulu Evropské ligy bez nich, tak přesto dokázali do utkání zasáhnout. Stadion ostřelovali zpoza jeho zdí světlicemi. Mají se na něco podobného "těšit" i fotbalisté Plzně?

Istanbulský celek bude hrát doma s Viktorií před prázdným hledištěm kvůli tomu, že jeho příznivci narušili utkání předešlého kola s běloruským Borisovem, které se rovněž hrálo bez diváků.

 

Aycut Kocaman, trenér Fenerbahce
Zdroj: isifa.com

 

Fanoušci Fenerbahce se shromáždili před stadionem a díky balonkům a dalším pomůckám dostali pyrotechniku přes zdi tak, že dopadla mezi hráče. Istanbulský tým je kvůli tomu ve dvouleté podmínce a pokud by se výtržnosti opakovaly, UEFA jej vyloučí ze svých soutěží.

 

 

"Doufám, že už se nic takového nebude opakovat. U tureckých fanoušků nikdy nevíte, vyznačují se tím, že škodí sami sobě. Ale abych kvůli tomu měl ze zápasu nějaké obavy, to ne," řekl Kocaman na tiskové konferenci před čtvrtečním zápasem.


Kocaman věří, že Fenerbahce zužitkuje výhru 1:0 z Plzně a dotáhne slibně rozehraný dvojzápas k postupu. Viktorii ale v žádném případě nepodceňuje. "Musíme zvolit správnou taktiku. Máme náskok z prvního duelu, takže se nemusíme bezhlavě tlačit do útoku. Na druhou stranu ale rozhodně nebudeme bránit výsledek, to nám ani není vlastní," podotkl Kocaman.

 

 


 

ČTK