Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2015 12:39
Kolik už jich v sezóně nedal?

Dřevák Messi! Na penalty ho nepouštějte, jsou pro něj za trest

Lionel Messi a Joe Hart
Zdroj: isifa.com

Patří k nejlepším fotbalistům světa. V Barceloně už řadu let střílí jeden gól za druhým, má však jednu velkou slabinu. Nevoní mu penalty. Tragickou bilanci zahrávání pokutových kopů potvrdil i včera večer. Budete se divit, jakou má statistiku.

V nastaveném čase včerejšího osmifinálového duelu Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Barcelonou (1:2) měl Lionel Messi šanci anglického soupeře, hrajícího navíc bez vyloučeného Clichyho, prakticky definitivně odstavit z boje o postup do čtvrtfinále.

 

Domácí Zabaleta barcelonského kanonýra fauloval a ten se vzepřel nepsanému pravidlu, že faulovaný hráč nemá pokutový kop zahrávat. Míč si postavil na penaltový puntík a nechal vyniknout gólmana Manchesteru Harta. I když ten moc práce s jeho nepovedeným pokusem neměl.

 

 

Míč však jen vyrazil přímo zpátky na Messiho, před kterým byla už jen prázdná brána. Ležící brankář tak mohl jen bezmocně přihlížet, jak … míč z Argentincovy hlavy míří mimo tři tyče.

 

Nebylo to ovšem zdaleka poprvé, co sedmadvacetiletý forvard selhal. Jen v letošní sezóně zkrachoval v této jasné příležitosti už potřetí. Stejný počet pokutových kopů zahodil ve své kariéře v Lize mistrů, čímž se v této statistice dotáhl na majitele Zlatého míče Cristiana Ronalda, Luise Figa či Andreje Ševčenka. Ještě hůře na tom jsou se čtyřmi neúspěchy někdejší nizozemský reprezentant Ruud van Nistelrooy a dokonce s pěti selháními Thierry Henry.Zpět ale k Messimu. Statistika možná opravdu není příliš záživná, čísla však nelžou. Argentinský útočník Lionel Messi neumí kopat penalty. V součtu se zápasy argentinské reprezentace kopal v poslední době deset penalt, úspěšnost má však pouze padesátiprocentní.
 

TN.cz