Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 10. 2010

Chovanec bude pokutovat Řepku a spílá hráčům za chyby

Témata:

Podle generálního sportovního manažera fotbalistů Sparty Prahy stály českého mistra dobrý výsledek individuální chyby hráčů.

Sparta podlehla v Moskvě místnímu CSKA jednoznačně 0:3, ale výsledek rozhodně neodpovídal předvedené hře. Sparta hrála odvážně, fotbalisté bojovali a měli i šance, jenže v zakončení selhali a po individiálních chybách třikrát inkasovali.

"Kladrubský a Kucka nesplnili pokyny"
 

"Věnovali jsme se tomu celý týden na taktické poradě. Juraj Kucka a Jiří Kladrubský ale nesplnili pokyny a nedokázali pokrýt hráče soupeře,“ popisoval Chovanec klíčový moment zápasu, ve kterém Sparta při rohovém kopu soupeře totálně vyhořele a nechala CSKA lacině skórovat. „Míč letěl poměrně dlouho, hráči byli původně na správných pozicích, dalo se to zvládnout," dodal Chovanec k zásadní chybě před prvním gólem.

Rozhovor s Jozefem Chovancem:

Kromě toho letenský celek srazila při druhé brance CSKA další individuální chyba, když rukou zahrál Erich Brabec a kopala se penalta. "I tak zkušený fotbalista, jako je Erich, hraje ve vápně rukou. Ale individuální chyba byla už na začátku utkání i u Václava Kadlece, že nedal ze stoprocentní šance gól," zlobil se sparťanský generální sportovní manažer.

Chyby zastínily dobrý výkon Sparty
 

Tyto prohřešky tak zastínily jinak dobrý výkon českého mužstva. "Převládá u mě dojem, že jsme byli konkurenceschopní favoritovi skupiny. Ale pak jsme kvůli vlastním chybám postavili soupeře na nohy. To je rozhodující," pravil Chovanec.
 

Nedisciplinovanost ve čtvrtečním zápase znovu ukázal i sparťanský kapitán Tomáš Řepka, který si vehementním protestováním proti pokutovému kopu vysloužil od hlavního rozhodčího Skjervena zbytečnou žlutou kartu. V Evropské lize řízný stoper už dvě žluté nasbíral, disciplinární trest v soutěži dostane až za tři žluté karty. "Řepkova karta byla zbytečná, penalta byla už dávno odpískaná a poté přišly ty dohady. Nic to neřešilo. Budeme to řešit a Řepka dostane finanční trest," prozradil Chovanec.

Pokud chce Sparta pomýšlet na postup ze základní skupiny Evropské ligy, musí sbírat další body. "Body jsou vždycky důležitější, góly v konečném pořadí ale mohou také hrát roli a v tom máme nelichotivé skóre. Pokud ale chceme jít dál, musíme dvakrát švýcarský klub porazit a ještě sebrat nějaké body dvěma favoritům," připomněl jasně dané postupové podmínky.
 

hrc tn.cz / Mediafax

Diskuze

2.10. | 06:52 Norbert Elesch
0
Náhlasit nevhodný komentář
Řepka ven!!!!
1.10. | 21:11 Vavřička Jan
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem SPARŤAN a budu SPARŤAN. CHovanec ale SPARŤAN není. Kdyby byl tak již dávno odešel a neubližoval tomu klenotu česka. Křetínský je jiná kapitola, který dostal volnou ruku od jeho chlebodárce a je mu upřimě jedno jak SPARTA hraje a jak dopadá. Věřím, že nadejde čas, kdy pan majitel smete i jeho a ...
1.10. | 20:47 Věra Adamková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Jozefe, už konečně pochop, že největším zlem pro rudou Spartu je Mistr Křetínský a Ty ať už jako generální manažer nebo trenér. Měl by ses nad sebou zamyslet a jít se živit nečím užitečným, jestli teda vúbec něco umíš