Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.11. 2011 11:33

V Nymburce začala valná hromada FA ČR, zvolí šéfa?

Miroslav Pelta
Zdroj: Mediafax
Miroslav Pelta
Témata:

Valná hromada FA ČR se dnes pokusí zvolit svého šéfa. Momentálně mají delegáti dvouhodinovou pauzu.

 

V Nymburce začala ve čtvrtek po 10. hodině dopoledne mimořádná valná hromada Fotbalové asociace ČR, jejímž cílem je najít nového předsedu, který ve funkci nahradí Ivana Haška, jenž rezignoval před několika měsíci. Na úvod jednání vystoupil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš.

 

Do Nymburka se sjelo 130 delegátů z Čech a 71 z Moravy. Jako první před nimi vystoupil dosavadní první místopředseda FA ČR Dalibor Kučera. Ten apeloval na to, aby fotbaloví funkcionáři zvolili nového předsedu.

 

Krátce po něm převzal slovo ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš, který poblahopřál fotbalu k několika úspěchům - reprezentaci k postupu na ME 2012, Viktorii Plzeň k účasti v Lize mistrů, a mládežnickým reprezentacím do 21, 19 a 17 let k postupu na závěrečné turnaje ME a MS. "Český fotbal má budoucnost, svaz má největší členskou základnu. Fotbal je společenský fenomén," prohlásil Dobeš.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ministr zároveň delegáty varoval, že další pat ve volbě může mít pro fotbal nepříznivé důsledky. "Pokud nastanou kličky, obstrukce a vznikne blamáž, bude to cesta do izolace, pro stát by to bylo nepřijatelné," informoval Dobeš. Dalším hostem mimořádné valné hromady v Nymburku byl František Laurinec, člen výkonného výboru UEFA. Rovněž on pogratuloval české reprezentaci k postupu na evropský šampionát do Polska a na Ukrajinu.

 

Delegáti z Čech a Moravy si poté zvolili generálního sekretáře FA ČR Rudolfa Řepku jako svého předsedajícího, rovněž odsouhlasili návrh jednacího řádu a programu valné hromady. V neposlední řadě funkcionáři schválili také členy jednotlivých pracovních komisí.

 

tn.cz / Mediafax