Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2014
OMEZENÍ NÁKUPŮ POSIL

UEFA potrestá Man.City i PSG kvůli finanční fair play

Liga mistrů: PSG - Chelsea, Real - Dortmund - 6
Zdroj: isifa.com
Témata:

Evropská fotbalová unie (UEFA) potrestá za porušení takzvané finanční fair play zhruba 20 celků, mezi nimi velkokluby Manchester City a Paris St. Germain.

Týmům podle britských a francouzských médií hrozí za bezuzdné utrácení finanční a sportovní sankce, nicméně ne vyloučení z evropských pohárů.
 

U obou mužstev by navržený trest měl spočívat v tom, že budou smět pro příští sezonu Ligy mistrů zaregistrovat méně než obvyklých 25 hráčů. Zároveň by kluby směly v přestupovém období vynaložit na zisk posil pouze omezenou částku. UEFA zprávy médií nekomentovala.
 

Evropská fotbalová unie v únoru uvedla, že bude prověřovat účetnictví 76 klubů, které hrály Evropskou ligu a Ligu mistrů. Smyslem finanční fair play, jež vstoupí v platnost v příštím ročníku, je zamezit klubům, aby utrácely víc, než vydělávají.
 

Mezi hlavní "podezřelé" kluby byly od začátku počítány právě PSG a Manchester City, které vlastní vládnoucí rodiny z Kataru a Abú Zabí. Podle médií zaslala UEFA výsledek svého vyšetřování a návrhu trestu klubům, jež se k nim mají vyjádřit. Pokud sankce nepřijmou, mohou očekávat přísnější tresty.

ČTK