Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 10. 2010

Trenér Jarolím: Slovan je velkou výzvou i závazkem

Témata:

Český trenér fotbalového Slovanu Bratislava chce se svým novým zaměstnavatelem bojovat o co nejlepší umístění v Corgoň lize.

Zároveň by se se Slovanem rád dostal i do evropských pohárů. Informuje o tom agentura SITA, kouč to řekl na tiskové konferenci.
 

Zkušený český lodivod nahradil na lavičce "belasých" Jozefa Jankecha, který ve středu nabídl vedení Slovanu svou rezignaci. Pak se šéfové klubu rozhodovali, koho dosadí na jeho místo a rozhodli se pro bývalého trenéra pražské Slavie. "Oslovil mě manažer Slovanu Petr Kašpar, mluvil jsem i s majitelem klubu panem Kmotríkem a vycítil jsem z těch rozhovorů, že je tam velký zájem o mojí osobu," popsal svůj příchod na Pasienky Jarolím.
 

Zamlouvají se mu vysoké ambice Slovanu
 

Český trenér neskrývá, že se mu líbí vysoké cíle bratislavského klubu. "Slovan má velké ambice a to nejen ve slovenské lize. Chce se probojovat i do evropských pohárů. Tohle mužstvo patří ke slovenské špičce. Pro mne je působení ve Slovanu velkou výzvou a zároveň závazkem. Chtěl bych dát mužstvu svoji tvář. V první řadě je tu úkol vyhrát konečně na hřišti soupeře," plánoval Jarolím.
 

Spolu s trenérem Jankechem odešli ze Slovanu i dosavadní asistenti Štefan Horný a Juraj Bútora. Jejich místo zaujme Tibor Mičenec, druhým asistentem Karla Jarolíma bude Jozef Kontír. Trenérem brankářů zůstává Miroslav König. "S Tiborem se známe hodně let. Vím, že rozumí fotbalu. Navíc máme na fotbal podobný pohled. Věřím, že naše spolupráce bude perfektně fungovat," konstatoval český kouč.
 

Ztráta na Žilinu není velká...
 

Slovanu patří po jedenácti kolech pátá příčka tabulky, když má na kontě sedmnáct bodů, stejně jako Ružomberok a Nitra. Na vedoucí Žilinu ztrácí Slovan šest bodů. "Bylo by lepší, kdybych v klubu začínal během letní nebo zimní přestávky. V takových případech je jednodušší mluvit o konkrétních cílech. Ale stejně platí, že máme velké ambice. Manko na Žilinu není velké. Pokusíme se na podzim udělat co nejvíc bodů, abychom mohli na jaře bojovat o co nejlepší umístení v tabulce," zhodnotil cíle Slovanu čtyřiapadesátiletý rodák z Čáslavi.

tn.cz / Mediafax