Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 7. 2013
pod palbou

Tohle nemám zapotřebí, řekl si po rasistických urážkách Constant a odešel ze hřiště

Kévin Constant
Zdroj: Getty Images
Kévin Constant už nechtěl snášet rasismus mířený na jeho osobu.
Témata:

Fotbalista AC Milán Kévin Constant zareagoval odchodem ze hřiště na rasistické chování diváků v přípravném utkání proti nováčkovi italské ligy US Sassuolo.

Na rozdíl od podobného případu spoluhráče Kevina-Prince Boatenga ze zimního přípravného období se však zápas dohrál, rozhodčí jen po delších diskusích nechal místo Constanta nastoupit náhradníka.
 

Šestadvacetiletý Constant je francouzský rodák s guinejským původem. Když se během zápasu ozvala z hlediště na jeho adresu urážka s rasovým podtextem, místo vhození autu zakopl míč na tribunu a opustil hřiště.
 

Stejně se zachoval v lednu Boateng v duelu milánského AC s účastníkem čtvrté ligy Pro Patria, jeho ale tehdy následoval do kabin celý tým a zápas zůstal nedohrán.
 

Tentokrát se podle médií pokračovalo patrně proto, že nikdo jiný urážku neslyšel. Hlasatel nicméně varoval, že zápas by mohl být v případě rasistických projevů předčasně ukončen.
 

Úterní zápas byl součástí jednodenního turnaje Trofeo TIM a hostitelský tým Sassuolo jej po vítězství 2:1 nad AC Milán vyhrál. Účastníkem byl i Juventus Turín, který porazil Sassuolo až na penalty a sám v rozstřelu podlehl Milánu.

ČTK